DIH

spoření a úrazové pojištění v jednom

Poradíte mi prosím když bych si chtěl založit spoření a úrazové pojištění v jednom jestli ho nějaká pojišťovna vede a kde je nejlepší? V příštím roce mi bude 18 let ale jsem stále studentem, tak nevím jestli se mam furt koukat po „junior“ nebo už normálně dospělý.

Odpovědi
anonym

Od 18 let automaticky uzavíráš pojištění jako dospělý člověk (sám za sebe i sám na sebe).
To, o čem mluvíš, jsou klasické životní pojistky a uzavírá je každá pojišťovna. Jako student asi budeš chtít optimální zajištění za menší peníze. Časem se mohou tvé priority změnit, tak si vybírej raději produkt, který ti bude poskytovat možnost změnit v průběhu pojištění pojistná rizika. Pamatuji si, že „životky“ to umí u ČSOB pojišťovny, České pojišťovny i Generali. Mám za to, že to půjde i jinmde, jen se na to pořádně poptej.
Pokud si vybereš špatně, tak ta spořící částka bude malá, když se za nějaký rok rozhodneš pojistku zrušit.

pokazdejinak

spoření přes pojistku NEBRAT – pojišťovna to stejně spoří do fondů a tam si můžeš posílat svoje prostředky sólo – na poplatcích je to +/- stejné, možná i výhodnější, ale hlavně jakmile uzavřeš pojistku, tak jí musíš platit… pokud se dostaneš do fin. potíží a zpozdíš se, hrozí vymáhání, exekuce atd.

oproti tomu spoření jsou tvoje peníze – buď si je pošleš na spoření nebo ne.
jen případné pozastavení plateb nahlásíš investiční společnosti a je to – nikdo tě o nic neupomíná, je to čistě tvoje věc

a samozřejmě správně nastavená úrazová pojistka je věc užitečná a rozhodně doporučuji si nějakou vhodnou sjednat

:)

koleckoh

www.inpojisteni.cz