mumi

Zrušení životního pojištění

Krásný den. Od 1.1.2010 mi zaměstnavatel platil životní pojištění. 30.6. jsem u něho skončila a proto bych to chtěla zrušit. Dostanu zpět částku, která je zde uložena nebo to propadne bance?Vyplatí se spíše dále si spořit? ěkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
ReHu

Všeobecně se vyplatí pokračovat, ale hodně záleží na tom, jaký typ životního pojištění to je a také jaké máte nastaveny částky.
V současné době jsou celkem výhodné investiční pojistky. Kapitálové také nejsou špatné, ale výhodnější byly dříve. Teď již méně.
Doplňuji:
Životní pojištění je ale přece zcela jiný fruh popjištění, než penzijní připojištění.
A penz.připoj. nevíc není extra výhodné, pouze ve zralém věku, takže záleží na tom, jaká věková kategorie dotyčná osoba je, což nevíme.

Další odpovědi
Jambalaya

Můj osobní názor je, podotýkám, že opravdu „osobní názor“, aby mi to tady zase někdo nevytýkal, je, že všechna pojištění jsou velmi nevýhodná. Já bych ho zrušila, protože stejně dostanete víc, než pár korun, jestli vůbec něco a raději bych si pořídila penzijní přípojištění, když už 🙂

To Jami 155: Zaměstnavatel to nedostane zpět v žádném případě, cca 60% zůstane pojišťovně a zbytek vyplatí mumi

anonym

Nejsem si jista,ale mam dojem,ze to co vam zaplatil zamestnavatel dostane zpet on.

fiurasek9

Bohužel z největší pravděpodobnosti peníze nedostanete protože si všeobecně pojišťovny strhávají poplatky cca asi 2 roky tam nemáte ani korunu.Pokud máte KPZ 1 a je tam garantovaný výnos 4–5% ponechat..pokud máte IŽP nebo RŽP a platby nejsou pro vás zatěžujici tak si ho ponechte.Záleží taky na tom na co to má sloužit. jestli na spoř…tak to není ten pravý nástroj .pokud na krytí rizik záleží jaké ty rizika tam jsou a za kolik.