Pokročilý

Poradíte, co mám dělat pro zrušení životního pojištění?

Vv květnu jsem požádal pojišťovací poradkyni přes e-mailovou komunikaci o zrušení pojistné smlouvy. Po dvou měsících mi přišel dopis od pojišťovny, že dlužím na pojistném. Poradkyně se mnou údajně nevyplnila formulář a tak nyní mám dvouměsíční výpovědní lhůtu a zase další platby navíc. Co mám dělat? musím to hradit?

zrušení životního pojištění

Odpovědi:

Bronzový

Ano, pojištění zaniká tedy až za dva měsíce, tedy je potřeba to dohradit, v opačném případě by se pojištění překvalifikovalo na životní pojištění se sníženou pojistnou částkou.

Pak ještě:

zákon č. 89/2012 (Nový občanský zákoník)
§ 2842
(1) Bylo-li v životním pojištění ujednaném s běžným pojistným zaplaceno pojistné nejméně za dva roky, nebo jde-li o pojištění za jednorázové pojistné ujednané na dobu delší jednoho roku, nebo jde-li o pojištění se sníženou pojistnou částkou, má pojistník právo, nevylučuje-li to smlouva, aby mu pojistitel na jeho žádost vyplatil odkupné. Odkupné je splatné do tří měsíců ode dne doručení žádosti o jeho výplatu pojistiteli; výplatou odkupného pojištění zaniká.

tedy máš nárok na vyplacení pojistky, pokud ji platíš déle, než dva roky a ve smlouvě to není vyloučeno.

Stříbrný

Smlouvu s pojišťovnou jste uzavřela písemně,
písemně ji musíte i vypovědět.
Pojistné musíte hradit až do konce výpovědní doby.

PS:
Doporučuji změnit "poradkyni" – očividně ji více
zajímá její provize než Váš prospěch.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.