Roseinka

Zrušení IŽP u AXY, prosím o radu.

Dobrý den. Dnes pojedu docela daleko na pojištovnu AXA, abych zrušila pojistku IŽP (blízko mému bydlišti není a rušit písemně to nechci, protože nevěřím, že mi odpoví a zařídí vše, co mají). Hrozně se toho bojím. Např. že mi to nebudou chtít zrušit apod. Nevíte, zda mi to zrušit musí? Pojistku jsem si zakládala v roce 2008, v březnu. Vím, že asi přijdu o peníze, co jsem tam vložila, ale nalítla jsem „podvodníkům“ z Partners a přes ně to rušit nechci. Nevíte, zda budu muset platit pojistku až do března dalšího roku než mi bude případně platit to zrušení, když platím měsíční splátky? Je šance, že mi aspoň něco vrátí? Nebo budu platit penále za zrušení? Četla jsem pojistné podmínky, ale jsou příliš obecné, takže nechápu, jak je to myšlené. Pravděpodobně mám smlouvu dělanou tak, že se každý rok k „výročí“ obnovuje na další rok. Navíc už rok nemám přehled, protože mi nechodí od Axy pošta, přestože jsem opakovaně svého finančního poradce z Partners žádala, aby změnil mou adresu trv. bydliště u pojišťovny. Prosím o rady či zkušenosti se zrušením pojistky u Axy. Předem mockrát děkuji.

Odpovědi
petrv_cz

Dobrý den,
předně mi dovolte vyjádřit obdiv, že jste v sobě našla sílu tuto pojistku vypovědět a ukazujete i jiným obětem, že to jde! Mně to trvalo 3 roky, než jsem se k tomu odhodlal a před tím ještě dlouhých 7 let, než jsem vůbec pochopil, co za nehorázný produkt mi můj „poradce“ vlastně doporučil…
To že jste, jak píšete, „nalítla „podvodníkům“ z Partners“ není nic mimožádného, protože podobných obětí Partners či jim podobných „přepojišťovacích agentur“ je v tomto státě bohužel mnoho. Velmi mnoho…

Co se týká nešťastného IŽP. Zrušit Vám to samozřejmě musí, to je zakotveno ve smluvních podmínkách. I když Vás nejspíš na pobočce budou ještě mohutně přesvědčovat, že děláte chybný krok, že přijdete o svoje peníze, bla, bla… O ty jste už ale přišla a děláte krok k tomu, abyste nepřicházela o další.
Výpovědní lhůta bude pravděpodobně 6 týdnů. Platit pojistku budete muset do konce výpovědní lhůty. Je ale šance, že Vám na konci aspoň něco vrátí. Nebude to nijak závratná částka, ale něco málo tam už naspořeno mít budete. Penále jste si v podstatě předplatila v prvních dvou letech „pojištění“. Na provize jdou totiž Vaše peníze právě za prvních 20–24 měsíců trvání pojistky. Popravdě ještě jedno „drobné“ penále zaplatíte – a to rozdíl mezi tzv. kupní a prodejní hodnotou podílové jednotky, která činí 5%.
Na stránkách AXA, kde si můžete zřídit mimo jiné také přístup ke své „pojistce“, jsou uváděny hodnoty nákupní, tedy ty dražší. Nepředpokládám, že by Vám tuto skutečnost borec z Partners sdělil. On totiž o něčem takovém asi ani nemá netušení…
Hlavu vzhůru, mne tato zkušenost stála cca 200.000. S tím člověk už nic nenadělá, právo není na naší straně. Držím palce, abyste našla dobrého finančního poradce, protože orientovat se na finančním trhu je velmi obtížné. Ale jak jen toho správného mezi ostatními poznat???