mrblackwell

Zrušení Investičního životního pojištění

Máte někdo zkušenosti se zrušením Investičního životního pojištění Perspektiva od Kooperativy ? Splácím 500 měsíčně po dobu 6ti let.To je za šest let asi 48 tisíc kč.Jaká částka mě zhruba zůstane po všech odečtech ?

Děkuji za odpověd,

Doplňuji:
Opravuji vloženou částku.Za šest let to je 36 000 kč.

Nejlepší odpověď
anonym

K podobným typům životního pojištění dostává každý pojištěnec roční výpis (kvůli odpočtům daně z příjmů). Při předčasném ukončení takovéhoto pojištění přicházíte o státní podporu v plném rozsahu. Pokud je součástí pojištění ještě jakékoliv zdravotní nebo úrazové riziko, tak se částka snižuje ještě o toto pojistné. První tři roky trvání takovýchto pojistek se vlatně hradí náklady týkající se uzavřené smlouvy. Takže tam nemůžete počítat s ničím jiným než s úsporami zhruba za poslední tři roky trvání této smlouvy.
A zase jde o to, zda jste měl peníze zainvestované do produktů, které během Vašich investic vydělaly, nebo naopak prodělaly. U takovýchto smluv platí všeobecně, že čím déle běží, tím vyšší je z nich výnos.
Upřímně vzato bych Vám raději doporučřila nechat smlouvu doběhnout a mít z ní odpovídající efekt. Takhle Vám bude částka očesána o jakákoliv zvýhodnění, protože jste nesplnil smluvní podmínky, o již zmíněné poplatky a dále zaplatíte daň z příjmu. Odhaduji, že v optimálním případě byste mohl zrušením tohoto produktu získat 17–20 tisíc Kč (pokud nemáte jako součást pojištění životní a úrazová rizika) . Zkuste si zavolat na bezplatnou linku, nebo si na přepážce pojišťovny nechte zjistit, jakou hodnotu má Vaše pojištění dnes.

Další odpovědi
ivzez

Doplním Ocko:
Za první dva roky jste nenaspořil nic,
protože vše šlo na provizi a na náklady.

Nějaké spoření je až z třetího roku.
Pokud odečtete státní podporu
a doplatek daně, zjistíte, že nedostanete téměř nic.

Chcete-li jedno pojištění zrušit a uzavřít jiné,
je určitě výhodnější zůstat u původního
(provizi a náklady byste platil znovu).

anonym

Podívej se do smlouvy – nebo lépe, zajdi se smlouvou do pojištovny a nech si to spočítat – takto nelze odpovědět, protože z té měsíční splátky jde jedna část na ´spoření´ a druhá část na pojištění – a nikdo tady nevíme jejich výši.

postcd

ne nemám zkušenost, ale co se týče rušení takových věcí je dobré si přečíst podmínky a poplatky aby tě to nestálo nečekané poplatky

Arne1

Proč to rušit ? Perspektiva není špatný produkt. A jako každé takové pojištění není určené pro krátkodobé zajištění. Při uzavírání jsi musel dostat modelaci toho jak se na základě nějakých rozumně odhadnutých parametrů bude vyvíjet pojistná a naspořená částka. Pokud to nemáš, tak to vymlať z toho kdo ti to uzavíral !!! A nech si znovu vysvětlit jak to funguje. Ze zkušenosti vím, že klienti za pár dní (při nejlepším měsíců) zapomenou, co vlastně uzavřeli. A pak stačí nějaký přechytralý pitomec, který řekne" Ty jsi pojištěný ? To je ale blbost ! Pojď to raději prochalstat…