Jak vznikla pověra?

že když rozbijete zrcadlo máte 7 let neštěstí?

Nejlepší odpověď
annas

http://matama­.blog.cz/0709/roz­bite-zrcadlo

Pověra, že rozbití zrcadla přináší smůlu, vychází z dlouhé historie strachu primitivních lidí z reflexních zobrazení. Lidé se domnívali, že obraz v zrcadle sdílí s odráženou osobou její podstatu, že s ní má společnou duši, která se ztratí nebo poškodí, pokud se zrcadlo rozbije. Báseň lorda Alfreda Tennysona – Paní ze Shalottu (1832) je založena na symbolice starších legend, v nichž rozbití kouzelného zrcadla předpovídá smrt.
V mnohých dalších příbězích vystupují kouzelníci nebo čarodějnice, v jejichž zrcadlech se objevuje blížící se neštěstí. Jedním z nejznámějších je Merlin. Pověry o smůle se vážou i k jiným rozbitým objektům, například k přetrženým náhrdelníkům z perel. V tomto případě vychází symbolika z podobnosti perel a slz. Proto je také prsten s perlami tradičně považován za nešťastný svatební šperk.

Sedmička je magické číslo.

Zdroj: http://matama­.blog.cz/0709/roz­bite-zrcadlo

Další odpovědi
Vicki

Asi někdo rozbil zrcadlo a co čert nechtěl-zrovna-jak to někdy bývá-se mu pár let nevedlo-no a pověra byla na světě.

anonym

.. a jak vznikla pověra,že když se koza nažere čerstvého sena,chcípne ? Co já už rozflákal zrcadel a bez pohromy.

Mili @

No tak já jsem rozbila asi tak 5–6 zrcadel,
tak to bych z té smůly asi nevylezla!
😁

Miroslavst

Je pravda, že se nad některou pověrou pozastavím, ale že bych ji bral smrtelně vážně, to ne. Černá kočka přes cestu, jeptiška, zrcadlo. No tak budu sedět doma a nic nedělat, abych náhodou někoho neviděl, nepotkal nic nerozbil.
Je pravda, že smůlu mívám, ale zrcadlu bych to určitě nepřisuzoval.

Tata

Pokud se vám něco přihodí, začnete přemýšlet čím to je. Pokud se vám podobná situace přibližně opakuje pak si začnete dávat souvislosti dohromady a při omezených znalostech pak dojdete k určitému přesvědčení.
Když vidíte že z patra stodoly spadl sedlák, tak je určitě mrtví. Ale přece jste už několikrát viděl z patra spadnout kočku a ta se vždy po chvilce otřepala a byla v pořádku. Potom musí mít taková kočka více životů než člověk, tedy aspoň devět. a tak je to se všemi pověrami.
Rozhodně vznik pověr je dán velkou pozorovací schopností našich předků a schopnosti si předávát tyto informace mezi sebou.