Avatar uživatele
annas

Odkud pochází tvrzení, že děti nosí čáp?

Proč právě čáp?
Doplňuji:
Ještě maličko doplním. Čápi jsou vzorní rodiče a jako symbol plodnosti a věrnosti byli uctíváni už ve starém Egyptě. Pověra o tom, že nosí děti, vznikla někdy ve středověku, patrně v severním Německu. Lidé v severských zemích si všimli, že tihle statní ptáci jsou schopni unést dost těžká břemena, takže by zvládli i novorozence. Pro potravu se navíc vydávali do okolních močálů, tedy právě do míst, kde údajně přebývaly duše nenarozených dětí – a legenda byla na světě.

V 19. století ji ještě zpopularizoval Hans Christian Andersen ve své poněkud morbidní pohádce Čápi. Nenarozené děti v ní dřímají kdesi u egyptského jezera a čekají, až je čápi předají rodičům.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, anonym, quentos, vagra, 1popelka1, Dmitrij, elektrikář, anonym před 4919 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nejsem si jistá,ale třeba to vzniklo tak,že dříve lidé věřili,že když se čáp uhnízdí na jejich střeše,že jim to přinese štěstí,no a narození děťátka je také štěstí,,,tak to je jediné co mě napadlo,,,

Ještě něco pro pobavení

Ač se to zdá býti nemožným, stále existují lidé, kteří zpochybňují význam čápů pro člověka, coby druh. Stále přetrvávají tmářské bludy, že se děti rodí, dokonce že procházejí vaginou. Tito jedinci si neuvědomují nebezpečnost takových myšlenek.

Zdroj: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Čáp

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Počkejte prosím.
To není pravda??? Já myslel, že jo. Tak kdo je teda nosí??
Mám teď zmatek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vagra

Kropitko,děkuji Vám,že jste mě vyvedla z bludu.:D

před 4919 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek