Pokročilý

Jaké znáte méně známé nebo "divné" pověry?

Nemyslím takové ty známé o černé kočce a pavoukovi v bytě apod. Ale třeba takové pověry typu: nové boty se nesmí položit na stůl jinak už pak budou majiteli pořád malé. Nebo třeba: když se vysype sůl tak se má hodit špetka té vysypané soli za rameno. Myslím, že mi říkal někdo kdysi o nějaké pověře s hřebenem a pak ještě s klíčema, ale už nevím co to mělo znamenat.. Chtěla bych znát více takových pověr, ono se to občas hodí :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ryje jako krtek - proti někomu pracuje lstivě a potají.

Slepice, která kokrhá jako kohout, oznamuje smrt i nebo nějaké neštěstí, proto se musí zabít.

Stříháním vlasů u těhotné ženy a stříháním vlásků dítěte do roka jeho věku mu zkrátíte život..

Nevracet se, jinak máte smůlu

Vyjít ráno z domu levou nohou přináší smůlu.

Kolikrát slyšíte kukačku zakukat, tolik vám zbývá roků života.

Na Štědrý den a na svátek Silvestra se nemá prát a věsit prádlo - přivolává se neštěstí do domu.

Další odpovědi:

Staré známé,když potkáš kominíka,chyť se za knoflík,abys měla štěstí,nebo,šlápnutí na kanál (smůla),rozbité zrcadlo 7 let neštěstí,svatba v květnu (nepovedené manželství),nevěsta by neměla mít na sobě perly,znamenají slzy,bude v manželství nešťastná.

Zlatý

Napadlo mě třeba to, že chleba se nesmí pokládat na stůl obráceně ( rovnou stranou nahoru ), přivolává se tím bída. :-)

Bronzový

Syšel jsem, že hrnce se nesmí dávat dnem vzhůru při okapávání , bude prý hlad.

Stříbrný

Tak mně musí říct zrcadlo každé ráno, že jsem nejkrásnější, jinak mu pohrozím, že střepy nosí štěstí(nebo vyndám baterie)... takových pověr ale je :DDD

Bronzový

Při sušení sena se nesmí pokládat hrábě zuby nahoru, přivolává to prý déšť ...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.