annas

Jaké by mohlo být vysvětlení pověry, že zabití pavouka přináší neštěstí?

Nejlepší odpověď
vagra

Pokud připustíme,že pověra je víra v něco,co nemusí mít reálný základ a bez rozumných důvodů přiřazuje věcem a dějům nadpřirozené vlastnosti,pak se těžko dopátráme toho,proč zabití pavouka přináší neštěstí.

Další odpovědi
quentos

Pavouci jako takoví přinášejí štěstí, tudíž jejich zabití přináší neštěstí. Jednoduchá implikace.

dannero

pavouci jak je známo hubí škodlivý hmyz,přenašeče nemocí.Pavouk v domě chrání naše zdraví.

Jambalaya

Jednoduché, zmírnit negativní postoj lidi, aby tento hnusný nohatý hmyz nezabíjeli, i když měli plnou chalupu pavučin.

BENYTA

Škoda,že nikdo z nás nezná seriózní vysvětlení této pověry,mohlo by být na světě mnohem míň obtížného hmyzu,kálejícího po potravinách apod.,díky výbornému predátorovi pavoukovi…
Až se zase poženete „rozmáznout toho hnusáka“,vzpo­meňte,že může chytit komára,který vás pak bude v noci otravovat a svým bodnutím a odsátím krve otevře vstupní bránu dalším infekcím…