Jak vzniká voda v nose (sekret) když je rýma?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to je tzv. akutní rýma

Akutní rýmou může člověk onemocnět buď přenosem, nejčastěji vzduchem kapénkovou infekcí, nebo podchlazením.

Trvá přibližně týden, nástup nemoci je rychlý, před propuknutím rýmy a ostatních příznaků se zpravidla objeví pocity chladu, zimnice (třesavka). Kromě zvýšené sekrece nosní sliznice (vodnatá rýma), toto onemocnění provází kýchání, kašlání, škrábání v krku, bolesti hlavy, únava a zvýšená teplota. Léčba by měla probíhat klidem na lůžku, v teple, zvýšeným příjmem tekutin (teplý čaj), případnou aplikací nosních kapek. Při kašli se mohou užívat kapky či sirup proti kašli, při teplotách nad 38°C paralen.

Doplňuji:
Vodnatý sekret se tvoří překrvením nosní sliznice , /která je napadena kapénkami, bacily /. Po pár dnech se objevuje hojná vodnatá sekrece z nosu, která se časem mění v hlenovitou.

To vše spolu úzce souvisí

Zdroj: http://ryma.biz/

Další odpovědi
terry

Hanulka podala vyčerpávající odpověď, ale asi na nějakou jinou otázku.