petr77

Jak vznikne nemoc?

Nemyslím rýma ale něco vážného, je to důsledek stresu?

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj, Petře. Většina nemocí je signalizací těla na to, že v organizmu je něco v nepořádku. To „něco“ je většinou psychického původu. Nejhorší je, že podprahové (nebo-li mimoslmyslové) informace nevnímá naše mysl, ale naše orgány ano.
Někdo Vám řekne něco, co se Vás hluboce dotkne. Za dva dny si myslíte, že jste se s tím vyrovnal. Na vědomé úrovni ano, ale Vaše podvědomí, ví, že tomu člověku potřebujete náležitě odpovědět. Pokud to neuděláte, zaděláte tím na problém sobě. Začne se hromadit hlen v průduškách, špatně se Vám dýchá, píchá v zádech, blokují se obratle, dfochází k poruchám metabolizmu, pohne se váha tím směrem, kde to organizmus více zasáhne, odcházejí játra, slinivka, ledviny.....
Mám ještě pokračovat?
Kolik stresu si odbudete v práci? Kolik je ho dnes mezi lidmi?
Já tady schytala poznámku, že jsem kousavá… Není to tak, jenom se bráním nesmyslným útokům. Nevyvolávám je, protože vím, jaký mají na lidi dopad, ale bránit se jim je životní nutnost. Pokud to neuděláte, ohrožujete jenom sám sebe.
Kdyby člověk uměl lépe poslouchat své tělo, lépe by se mohl bránit i proti zdravotním rizikům. Je jen k naší škodě, že civilizace nám vzala nejzákladnější zvířecí instinkty. Většina zvířat si v případě ohrožení dokáže najít lék v přírodě. My musíme s našimi problémy k lékaři.

Další odpovědi
Michal Kole

Třeba deprese vzniknou, když se začne v těle vytvářet menší množství nebo větší množství látek, které ovlivňují náladu nebo které přenášející nervové vzruchy