Jak vyrobit chladící box nebo mini-chladničku po domácku??...

Může to být malinké, klidně jako krabice od od bot, hlavně aby to přes noc uchladilo pití :) Mám k dispozici polystyren, tak mě napadlo, že z toho udělám krabici a do toho vložím chlazení, ale vůbec nemam představu, jak by to fungovalo... Takže budu rád za každý nápad, ještě líp bez použití toho polystyrenu :) Děkuji za každou odpověď :)

Děkuji!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Tvá otázka má dva aspekty:
1. termobox (tepelně izolovanou krabici) - koupil bych běžně prodávanou (tak levně ji - s obdobnými vlastnostmi, na koleně nevyrobíš).
2. chlazení
a) bez elektriky - namražené "chladící vložky"
b) s připojením na síť - peltiérův článek (např. http://www.ges.cz/… )
Nejjednodušší je ovšem koupit ´autochladničku´ už se zabudobaným chlazením (peltiérovým článkem)...

Další odpovědi:

Zlatý

Existuje jednoduchý způsob, jak chladit potraviny i v nejteplejších zemích v Africe.

Způsob, který nevyžaduje žádnou speciální techniku ani elektřinu.
-------------
Do velké hliněné nádoby vložíte menší hliněnou nádobu, prostor mezi nimi vyplníte mokrým pískem, do vnitřní nádoby dáte potraviny, které chcete chladit a vršek překryjete mokrou textilií. Je potřeba pouze pravidelně namáčet písek i textilii. Odpařováním vody se pak obsah menší nádoby ochladí. Údajně je takto možno uchovávat v Africe potraviny i po několik týdnů.
======================
Je jednoduché,možná mohou nastat problémy s hliněnými nádobami.
Ale nevadí,jako náhradu můžeš použít vanu a od sousedů si půjčíš dětskou vaničku.
Písek se sežene,určitě je v okolí pískoviště a každý má doma nějaké staré hadry.

Stříbrný

V normální ledničce je speciální kapalina, poté čerpadlo, žebrování a to podomácku nevyrobíš. Pokud by ti vážně stačila chladnička, vzal bych nějakou tu krabičku, olepil ji tím polystyrenem co nejvíce, poté do ní dal nějaký sáček, aby ti nevytekla a do toho dal chladící vložky (ty dáš do mrazáku a následně se dávají běžně do chladících boxů či tašek.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

fcoop: mám podezření, že s plastovou vaničkou to fungovat nebude. Jsem si skoro jist, že ty hliněné nádoby jsou bez glazury a tudíž skrz ně vlhkost prosakuje...

Stříbrný

cochee

No jasně že, to je nepochopení principu ;)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.