Pokročilý

Jak vypočítám tento příklad?

Osy vnějších úhlů pravoúhlého trojúhelníka ABC (pravý úhel u C) při vrcholech A, B se protínají v bodě S. Určete velikost konvexního úhlu ASB.
Moc děkuji
Doplňuji:
Vyšlo mi, že úhel ASB je (alfa + beta):2
Takhle výsledek stačí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

v prvé řadě si to nakresli, protože jinak vůbec nepochopíš wocogou a příště nebudeš tušit, jak jsi na to přišla...
součet vnitřních úhlů v trojúhelníku je kolik??? jeden z nich znáš, takže si lehce spočítáš, kolik ti zbývá na ty ostaní 2...no a součet 2 vnitřních a jejich vnějších úhlů musí dát také určité číslo...když si to nakreslíš, hravě tě napadne, jaké ...takže znáš i vedlejší úhly, tudíž i jejich půlku, která tvoří úhly os u vrcholů A,B,...no a když víš (na to jsem se ptala na začátku) kolik stupňů celkem mají 3 vnitřní úhly trojhůhelníka a 2 znáš, tak víš i ten 3...to je všechno...takže výsledek je...to už jsi doplň sama.....drobná nápověda...je to dvojciferné číslo .-)
Doplňuji:
asi ne, protože je to reálné číslo...a kde máš důkaz, jak jsi na to přišla, že je to alfa+beta/2?...sice náhodou vyjde stejný výsledek jako když sečteš alfu a betu a podělíš dvěma, ale je to jen stejné číslo, ne stejné řešení....vždyť jsem ti ho napsla do mailu, jak si chtěla, tak proč se toho nedržíš?...

fyziku....jak můžeš mít takový nick a neumět spočítat takovou trivialitu .-)...opravdu vyjde reálné číslo...údajů je tam více než dost...

Další odpovědi:

Bronzový

Zadání je neúplné, vlastně jen víš, že jeden úhel je 90°, že průsečík os vnějších úhlů se jmenuje S a že úhel ASB je konvexní, ale to ti moc nepomůže. Musí tam být souřadnice bodu S nebo nějaké grafické zadání, ale podle toho, co jsi napsala, nejde nic určit. Postup od Funny upřímně nechápu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.