LucinkaLLL

Jak vypočítám tento příklad?

Prosím, poraďte, jak vypočítám tento příklad a jak přijdu na ty vzorečky: vypočítej objem hranolu s tělesovou výškou v a s podstavou tvaru lichoběžníku se základnami a, c a výškou w je-li a=6,4 dm, c= 4,2 dm, w= 5 dm, v = 8 dm. Prosím, co nejrychleji ;))

Odpovědi
Alesh

Ježíš, tak asi obsah podstavy krát výška hranolu, ne? 🙂
Obsah podstavy je střední příčka krát výška.
Délka střední příčky je pochopitelně aritmetický průměr obou základen.
Bože dobrej, co vás v tý škole učí? Jak se správně sedí za kasou v supermarketu či jak dělat smajlíky do sms? 🙂

LucinkaLLL

No právě, že ve škole nás to neumí naučit :D Jaký bude tedy zápis, prosím Vás moc 🙂

Dochy

Pokud máš s něčím problém, napiš přesně s čím. Co Ti je jasné a s čím potřebuješ pomoct. Zatím to vypadá, že za Tebe má někdo vypočítat komplet úkol a to se tu nenosí.