Modrýsek 96

Jak vymazat složky a další

Potřebuji nějakou prosím radu jak odstranit tyto složky a najít nějaký program kterým to půjde.

https://i.imgur­.com/asIHbww.png

Odpovědi
Filip84

  1. Restartuj počítač, normálně, zmáčkneš klávesu Windows, vlevo dole je symbol vypínacího tlačítka, na to klikneš, vybereš restartovat, počkáš, až počítač znovu naběhne.
  2. Znovu otevřeš příslušné umístění. Vidím, že složky nejsou umístěny normálně ve složce na hlavním disku, ale ve složce uživatele, to znamená něco, jako C:\Users\(jméno uživatele\Videa. Tu složku znovu, takto, otevři. Pak klikni na první složku pravým tlačítkem myši, vyber „Vlastnosti“. V „Obecné“ zkontroluj „Atributy:“, a pokud je zaškrtnut atribut „Jen pro čtení (platí pouze pro soubory ve složce)“, klikni do toho levým tlačítkem myši, a až to políčko bude prázdné, klikni levým tlačítkem myši na „Použít“. Pak klikni levým tlačítkem myši na „OK“.
  3. Znovu klikni pravým tlačítkem myši na příslušnou složku, znovu vyber „Vlastnosti“ a znovu zkontroluj, že není zaškrtnut atribut "Jen pro čtení (platí pouze pro soubory ve složce).
  4. Zkus kliknout na složku pravým tlačítkem myši a vyber „Odstranit“.

Pokud by to nepomohlo, pak:

  1. Otevři tu složku.
  2. Pokus se (pravým tlačítkem myši & „Odstranit“) vymazat všecky soubory ve složce.
  3. Až vymažeš všecky soubory ve složce, vrať se o úroveň výš a znovu, jak je popsáno v předchozím kroku, se pokus odstranit složku.

Pokud by to pořád nefungovalo, pak:

  1. Ve složce, nahoře na liště, klini na „Zobrazení“ levým tlačítkem myši.
  2. V pravé části dole uvidíš položku „Skryté položky“. Tu zaškrtni.
  3. Otevři složku a, případně, vymaž všecky skryté položky.
  4. Pak se pokus odstranit samotnou složku.

Kdyby to nešlo, házelo to hlášky: napiš to do diskuse.

Další možností je stáhnout Total Commander, nebo jiný obdobný nástroj pro správu složek, ale mi se, osobně, jeví ve Windows 10 jako obsoletní. Ale, víš co, každý to máme jinak, a k tomu je to (někdy) jednodušší přes nějaký ten „Commander“ složek.

Dochy

Je třeba zjistit proč to nejde. Co říká počítač při pokusu o smazání? Pokud jde jen o práva, může stačit změni atributy nebo oprávnění.
Pokud jde o chybu souborového systému tak by to chtělo provést kontrolu a opravu. Něco zvládají i nástroje windows, ale nejsem si jist jestli stačí (jejich kvalita a možnosti se s každou verzí mění poměrně neodhadnutelně)

Roman71

Jedna z příčin proč nelze složky smazat, jsou speciální znaky v názvech složek.
Pokud má uživatel nastavena omezená práva (další příčina), mělo by být možné složky smazat jako administrátor.

Modrýsek 96

Příspěvek smazán administrátorem.

Modrýsek 96

Ukazuje toto & Položka již není umístěna
potom
Tuto položku nebylo vyhledat
později
Opakovat a zrušit

Roman71

Jasně, takže speciální znaky „&“.. Vážně bych zkusil ty složky smazat jako administrátor (vyšší práva) a pak zkusit zkontrolovat disk kvůli chybám (v příkazovém řádku: chkdsk c: /F (Enter))