Ronie

Jak vyjádřit emoce, pocity pomocí barev?

V některých písničkách se zpívá ‚I feel blue‘ což znamená něco v tom smyslu, že je smutný. Ale co ty další barvy? Dají se pomocí nich taky vyjádřit nějaké pocity, emoce? :)

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě. Po „inteligentním“ příspěvku na téma lidská býložravost vidím rudě. Čistota a nevinnost je symbolizována bílou barvou. Láska má růžové brýle. Když se na to zaměříš, tak najdeš i na internetu spostu článků na toto téma.

Další odpovědi
chi

Já osobně si myslím že určitě každá barva na někoho působí jinak ..a každá barva ti už na pohled dá nakou emoci.. například pro mě je to černá podívam se a už cítím že mi je smutno:

IK

Můžeš také vyzkoušet vlastní barevné vyjádření. Stačí si jen tak čmárat a dívat se jaká barva se ti líbí. Teplé barvy jako červená a žlutá vyjadřují ohnivé pozitivní i negativní emoce a studené barvy jako modrá a zelená jsou více rozumové a mohou být sentimentální, starostlivé nebo jen citově střízlivé. Barvy nás také ovlivňují. Tak jako červená je radostný akcent tak může být i dráždivý prvek který nás rozčiluje. Pokud si budeš kreslit můžeš namalovat i něco co nebude příjemné. Tuhle pandořinu skříňku jednoduše zavřeš tak, že nakreslíš kolem okraje čáru výraznou barvou a vytvoříš tak rámeček. Obrázek i jeho emoce zůstanou ve svém prostoru bezpečně oddělené od diváka, který se může do obrazu ponořit a pak se zase odpojit pomocí rámečku.
Existuje také knížečka Barvy a čísla která ti pomůže vybrat barvu na každý den a tak maximálně využít dobrých vlastností vlivu barvy. Afirmace pro červenou je například: dobývám novou zemi a pouštím se do nových činů.
Každá barva je tu předvedena v těch nejlepších kvalitách jejího vlivu. Co víc od barvy chtít. Vypočítáš si osobní číslo a můžeš se každý den soustředit na určitou barvu a její nejlepší vlastnosti. Stačí si obléci kousek oblečení v té barvě a posiluješ sama sebe v daném směru. Není náhoda že některé barvy člověk na sebe nechce vzít. Mně dělala potíže právě červená. Když se člověk setkal jen s negativním vlivem a nezná žádná pozitiva, pak se snaží vyhnout. Stejné je to i s barvami. Můžeme se nechat okouzlit všemi, protože každá má i tu skvělou stránku 🙂

Zdroj: http://www.kos­mas.cz/knihy/146681/bar­vy-a-cisla/