talka

Kde se berou vlastnosti, kladné-záporné?

Zděděné geny už od Kaina a abela? A v jakém asi poměru? Zatím zřejmě převládá zlo: války, zabíjení … Zlepší se někdy morálka? Proč se lidé (většina?) vyžívají pohledem na brutalitu?

Nejlepší odpověď
marci1

Velmi těžká otázka. Myslím si, že nejdůležitější je výchova a v jakém prostředí dítě žije. I když vždy tomu tak být nemusí. Rodiče vychovávají dvě děti stejným způsobem, jedno je „dobré“, druhé „zlé“. Známe takové případy jistě všichni. Také jsou lidé ovlivněni tím, co se děje kolem nich, v jejich blízkém okolí, i ve světě a jak se s tím vyrovnají. Zajímavý je článek je od Michala Vlasáka, Psychologie.cz. 🙂
http://psycho­logie.cz/jsme-od-prirody-zli/

Další odpovědi
Michael Ř.

Myslím, že je to 50 na 50. I když je člověk dobrý může mu někdo zlý ublížit a tím se začne mstít nebo také ubližovat druhým. Naopak když se dějí dobré věci začne opět věřit. Dnes ale záleží pouze na penězích, takže vše se obrátí nakonec ve zlo.

Šidlo

gény a správanie sú oveľa voľnejšie než gény a napr. farba očí

preukázateľne sa s farbou očí + – nič urobiť nedá, je dosť presne daná (epigenetiku teraz vynecháme)

ale čo sa týka povahy a osobnosti, tam je dedenie voľné a hlavne veľmi ovplyvniteľné v 95% populácie