Avatar uživatele
Spiritus

Jak uvařit čočku?

Doplňuji:
ještě sem jí nikdy nevařila..potřebuju aby se povedla..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář před 4954 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já po dlouholetých zkušenostech čočku properu a dávám zásadně do vařící vody! Je to rychlejší,nemusím čočku máčet a můžu ji uvařit, kdy poptřebuji!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Čočku den předem proberu,properu a druhý den vařím asi 30 minut.
Tak mě to učila máma a já nemám důvod o správnosti postupu pochybovat.
Jde ji uvařit i bez namáčení,ale já jsem to nezkoušel/prý to trvá déle/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pondělí

pokud chcete čočku jako hlavní jídlo,dávejte do studené,jako příloha do vroucí vody,to je pro to,jestli chcete čočku celou,nebo mírně rozvařenou,jinak to je nejlehčí příprava jídle,snad ze všech ,i vejce vařené je těžší,dobrou chuť

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Já čočku přeberu, operu a dám vařit do jednojaké vody ( hlavně nesolit – ale to je věc názoru ). Ať na polévku nebo na čočku pokyselu, nikdy to netrvá o moc déle než hodinu. Ať se vám povede! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pastorna

Není na tom nic složitého – přes noc namočit, propláchnout, dát do neosolené vody a počkat, až bude měkká 🙂 Jo a doporučuji zkusit černou čočku, ta mi přijde ještě tak stokrát lepší než ta klasická. Zrovna jsem si viděla v akci, když jsem koukala na nový Penny leták > https://www.le­takomat.cz/pen­ny-market/aktualni-letak-ctvrtecnik-od-ctvrtka-12-07-2018/

před 2077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Dá se s ní uvařit polévka s osmaženou cibulkou a jíškou a kousky párků. kaše ze sázenými vejci,a párkem. Jen omastit máslem a jako přílohu.Doporučuji přebrat bývají v ní někdy kaménky. Když se den předem namočí nemusí se vařit tak dlouho, hlavně mit dost vody jinak se připaluje.

před 4925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek