Jak dlouho se vaří čočka?

V receptech je všude napsáno jen "vařte do měkka"...Ale já bych ráda věděla,aspoň orientačně,jak dlouho čočku vařit (když je předem cca 2 hodiny namočená)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Čočku nenamáčím,vařím asi hodinu.Ovšem záleží i na typu čočky.Hlavně předem nesolit,to ti nezměkne vůbec.

Další odpovědi:

Stříbrný

Běžná čočka se vaří cca hodinu a namáčet se nemusí. Namočené to trvá cca 30 minut.

Zlatý

záleží na druhu a tvrdosti vody.

bežná doba (bez namáčania) je 40 - 60 minút.
dobré je aj ju nesoliť, až keď mäkne (odhadom, že "ešte chvíľu, už to bude") ju osoliť (včítane vegety a pod., pre chuť možno dať bujón).

Pokročilý

Zrovna teď jsem čočku dovařila :-) měla jsem ji namočenou už od večera, takže asi 12 hodin. Vařila se jen 10 až 15 minut. Přidám osobní typ na vylepšení čočky: dnes jsem do ní zkusila mimo cibulky, mouky, octa a cukru, soli a pepře přidat i na jemno nestrouhanou mrkev, kyselé okurky, celer, česnek a zelenou petržel. Výborné!!

Stříbrný

Vařte do měkka ;-) Když dělám čočku na kyselo, tak mi to vychází tak akorát než si připravím další ingredience.... špekáčky, cibulka, apod... Tak bych řek kolem půl hodinky. Nenamáčím.

Pokročilý

Přibližně 30 minut.

Stříbrný

Je lepší čočku namočit na 24 hod použít k vaření novou vodu. Vaření zkrátí použitím tlakového hrnce.
Doplňuji:
Vařím 20 až 30 min

Luštěniny vařím zásadně v papiňáku. Properu a nenamáčím. Čas nehlídám, poznám podle vůně, kdy mám hrnec sundat z plotýnky.

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Nejlepší je vařit tak dlouho až je úplně k překousnutí.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.