johnyyyyyyyy

Jak u nově vytvořeného uživatele ve Windows 10 skrýt HDD a složky v „tento počítač“?

kdyz vytvorim novy profil ve win 10, jak mohu skryt vsechny hdd nebo alespon 1 v ,,tento pocitaci,,, aby se mi uzivatel nedival na fotografie a me soubory? Potrebuji, aby novy uzivatel mel pristup jen na plochu a mohl na internet. Diky mockrat

Odpovědi
aliendrone

Šel bych na to přes „správu zásad skupiny“, případně skrytím oddílu (diskpartem), je-li to vhodné/možné. Podotýkám, že Widle primárně skrývají před běžnými uživateli obsah personální složky ostatních uživatelů ve složce > „…\users\uživa­telské jméno“ (pokud nemají vyšší než BFU oprávnění), což bych preferoval už jen proto, že pomocí „správy zásad skupiny“ můžeš nadělat STRAŠLIVOU paseku, pokud nejsi natolik znalý, abys znal odpověď na tuto otázku. :)

Rustiq

Disk lze znepřístupnit dalšímu uživateli například zašifrováním onoho disku. Nebo ho taky rovnou vyjmout a uložit do velmi složitě dešifrovatelného sejfu za obraz nahé babičky v obýváku.

Zakázání používání více aplikací/programů, kromě některých zvolených, už je trošku složitější. Ale i na tohle existuje návod krok za krokem. Zdroj sice popisuje Win7, ale není to tolik odlišné.

Zdroj: https://www.how­togeek.com/how­to/8739/restrict-users-to-run-only-specified-programs-in-windows-7/

Dochy

Naposledy, když jsem se zajímal jak zabezpečit PC před dětmi, jsem se dozvěděl, že k tomu musím mít u MS nějaký jejich online účet. To u domácího PC odmítám a řeším alternativu… Děcka jsou čím dál zvídavější a otravnější… 😉