kefud

Lze zamknout nebo skrýt složku v záložkách?

Používám OS XP a prohlížeč Mozillu Firefox. Potřebuji skrýt nebo zamknout stažené stránky z netu ve složce a přidané v záložkách.
Doplňuji:
Případně je-li ke stažení vhodný prográmek. Co jsem zatím použil v záložkách nefunguje.

Nejlepší odpověď
pl4toon

Složku zaheslovat lze extra programem na zamknutí složky. Takových programů je více. Nicméně na každý takový program existuje další, který ji umí zase „odemknout“, nebo si trochu pohrát s právy ve Windows a přístup lze získat. Pokud chcete efektivně zaheslovat obsah nějaké složky, nejlépe je zabalit ji do souboru RAR se silným heslem. Pokud je WinRAR v systému, tak je to přes příkaz v kontextovém menu otázkou několika vteřin.
A co se týče zamčení profilu Firefoxu, opět neexistuje žádný spolehlivý doplněk, který by nešel nějak obejít. Jakmile se útočník (či zvědavec) dostane k souborům profilu, je jen otázkou jeho schopností, nebo času stráveného na Google, jak se než si data z profilu zobrazí.
Způsob, který používám já, je neprolomitelný. Svůj profil v Firefoxu mám uložený na virtuálním disku vytvořeném programem TrueCrypt a tento virt. disk mám uložený na flashdisku, který si nosím do práce sebou. Takže přijdu do práce, zasunu flashku, připojím virtuální disk TrueCrypt do systému a z něj se mi nahraje profil Firefoxu.
V pracovním PC nezůstane nic z mého profilu, celý si ho nosím sebou. I kdyby se někdo dostal k flashce a zkopíroval si ten virtuální disk z něho, je mu to stejně k ničemu, protože k jeho použití musí znát heslo, které je ale díky TrueCrypt velmi dobře šifrované :)

Další odpovědi
badisko

No lze jak rekl kolega ja pouzivam My Winlocker ..pri instalaci ti udela vyhrazene misto na HDD ( libovolnou velikost ) takze si tam vlozis soubory a po zavreni slozka jakoby zmizi (bude skryta) po vlozeni hesla se zobrazi a odemkne ..slozka nezobrazi se ani po odinstalaci programu !!…http://www­.zive.cz/progra­my/mywinlocker/pr-7469 nebo ma jeste podobnej program IObit…take je to fajn program …http://www.i­obit.com/password-protected-folder.php

nonnel

Poradím ti jednu fintu. Klikni pravým tlačítkem myši na plochu, vyber „Nový“ a „Složka“. Klikni na tlačítko Start a vyber Všechny programy, Příslušenství, Systémové nástroje a Mapa znaků. Klikni na Mapu znaků a vyber prázdné políčko pod písmenem „k“. Políčko se jmenuje „Nepřerušující mezera“. Kliknutím na Vybrat a Zkopírovat ji dostaneš do schránky. Teď klikni na složku kterou jsi vytvořil udělej její přejmenování a vlož tam schránku (Ctrl+V). Vznikne ti složka bez jména. Do ní si nastrkej co chceš, potom na ni klikni pravým tlačítkem myši a vyber Vlastnosti a zaškrtni Skrytý. Tu složku si ještě před tím můžeš přesunout pod nějakou jinou složku. Pokud nemáš zaškrtnuto zobrazit skryté soubory a složky, tak ji nikdo nenajde.