Jak to udělat? Do matematiky?

Abych když doplním do čtverce 3x3 po sobě jdoucí čísla.. tak v každém řádku, sloupci i do kříže má bžt součet 2013.Jak to udělat? dochází mi nápady a nemůžu na to přijít:/
magickej čtverec bo něco takovýho :/ díky za každou radu a vysvětlení :) a řešení :D jste moc hodní, děkuji:)
Doplňuji:
Kdo mi poradí? My jsme se neučili rovnice o 9 neznámýh.. jen o jedné neznámé, hm.. :_( Budu rád za každou pomoc! :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Zlatý

Podle mě je to blbost. Jediný tři po sobě jednoucí čísla který dávaj 2013 jsou 670,671 a 672. Ty když narveš do všech tří řádků, tak v každém řádku budeš mít součet 2013 a stejně tak v obou diagonálách, ale nikdy ne ve sloupcích. Pokud máš tři linerání rovnice o jedný naznámý x, tak x nikdy nemlže mít 3 různý hodnoty.
Doplňuji:
No jo, jestli zpřeházený tak to je jasný. mrkni na mosoje

Bronzový

co třeba soustava o devíti neznámých? ve vašem zadání jsou nejasnosti, ale když si sestrojíte matici a vyřešíte to gaussovou eliminační metodou, dostanete výsledek. Součty v řádku znamenají tři rovnice, součty ve sloupci další tři, součty v diagonálách dvě rovnice a poslední bude patrně rovnice vyjadřující následnost čísel. A máme 9 rovnic, řešení je jen jedno!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2732
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.