redy

Jak to je správně?

já vím žejeto hloupá otázka ale ptala sem se dvou lidí a každej odpověděl jinak
mám ten novej noťas a ptala sem se jich jestli ho musím mít v zástrčce,jeden řek že ne a druhej že jo
jako když je nabitej ale sem doma jestli ho mám mít furt vtý zástrčce
se omlouvám díky

Nejlepší odpověď
beer

V zásuvce ho rozhodně mít nemusíš, pouze můžeš. Dělej to proto tak, jak ti to bude vyhovovat. Něco více k bateriím:
http://itty.cz/pece-o-baterii-v-notebooku
Doplňuji:
Pouze pokud ho necháš trvale v zásuvce:
„Dávat pozor na samovybíjení – když je notebook dlouhodobě "v síti“, tak se baterka pomalu sama vybíjí, aniž by si toho její řídící elektronika všimla. Pomůže „rozcvička baterky“, kdy notebook běží jednou za den až několik dní (podle stáří) alespoň pár minut z baterií. Elektronika si tak zaktualizuje informace a baterku opět dobije.„
Uvedeno ve článku, odkaz dole "Jak se (ne)starat o Li-ion baterii“.

Další odpovědi
Nykki

Mobil taky nechávíš v zástrčce ,když ho nabiješ? –Pro dosažení maximální kapacity akumulátoru je dobré ,když ho „za čerstva“ nechaš napoprvé plně nabít – nabíjení by mělo trvat alespoň pár hodin, nuž déle jak den je zbytečné. Pro běžné používání je vhodné notebook čas od času nechat běžet až blízko jeho úplnému vyblití (na cca 3 procenta zbývající kapacity) a opět ho nechat maximálně nabít po několik hodin. Tento proces je vhodný pro znovunastavení (rekalibraci) vnitřního senzoru nabití na správnou hodnotu (aby věděl, jaká je maximální kapacita akumulátoru).

A pro příště..moc bych poprosila,aby jsi zlepšila ten svůj vyjadřovací styl,mohla by si dodržovat velká a malá písmenka, tečku za větou a jednou,dvakrát si to po sobě přečíst.. Nezlob se na mě,ale tohle vypadá hrůzostrašně..

Nuž snad jsem ti nějak pomohla…

Doplňuji:
Ale když třeba hraješ hru… tak si ho tam klidně nech,kamarádka jela takhle o prázdninách asi 4 týdny… Ale,pokud na něm nepojedeš jak … tak není třeba ho nechávat běžet na nabíječku…

Hykam

Klidně můžete, pokud jede přes nabíječku, baterie se dobijí (po nabití se udržuje v plné kapacitě) a NB jede na nabíječku.
Pouze na noc nebo v nepřítomnosti, bych nabíječku vytáhl ze zásuvky z důvodu nebezpečí požáru.

Alesh

Pokud ho používáš převážně doma, tak ho samozřejmě měj zapojený do sítě, ale nastav si na něm úsporný režim, tj. aby se baterie nenabíjela do 100 %, ale jen na 80 %. Občas ho pak nech vybít, tj. vytáhni ho z elektriky a baterii nech úplně vybít, až ti sám ntb bude hlásit, že ho máš připojit do sítě.

cochee

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-notebook-nabit-a-odpojit-do-z-nabijecky-nebo-je-lepsi-mit-do-stale-v-zasuvce