Evo

Jak správně fotit?

Chci se zeptat jak se správně fotí??
Díky

Odpovědi
mp4

je to na delší povídání ale zkus odkaz níže.

Zdroj: http://www.me­gapixel.cz/fo­tograficke-kurzy#utm_sou­rce=adwords&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=jak_fo­tit_samostatne

kazisvět

já jsem se vše důležité o focení dozvěděl z knihy Naučte se vidě kreativně, autor Bryan Peterson. Koupit ji můžete v odkaze ve zdroji.
Bohužel neznám pravidlo na správné focení, které by se dalo shrnout do několika vět.

Zdroj: www.kosmas.cz/kni­hy/137218/nau­cte-se-videt-kreativne/

holčička

Určitě zaostřím na nějaký objekt ktery chci vyfotit a zmačknu tlačítko k vyfocení.Ale take zaleží jaký máte foták!Každý fotak to ma jine!

Jakub

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, jaký foťák držím v ruce. Je velký rozdíl fotit na film a používat digitál. Pro focení na film, zásadně používám kvalitní expozimetr a podle něho nastavuji expozici.Musím znát nejlepší kombinaci clony a času, pro maximální bodovou ostrost objektivu, který používám. Značně se od sebe liší.Samozřejmě, že mohu použít i přednastavené programy, pokud to fotoaparát dovoluje.U digitálu je to podobné, protože ten dává možnost si vybrat program, manuál(když ho má) prioritu clony nebo času(když ho má)bodové ostření, plošné ostření,kontinuální ostření a nepřeberné možnosti vyvážení bílé barvy a řadu kreativních programů. Pro začátečníka bych doporučil automatiku a případně přednastavené programy pro vyvážení bílé barvy. Pro focení v místnosti a pro focení v protisvětle,(pro­ti oknu) zásadně blesk. Používat program pro potlačení efektu červených očí.Nespoléhat se na pevnou ruku a používat stativ. V neposlední řadě musíme rozlišit, zda se jedná o kompakt nebo zrcadlovku.

Květinka*

no tak to vam neporadim pač to se musíte naučit sam:.D

Eva Studená

Prošla bych si https://www.pho­toneurope.cz/cs/ak­tuality , kde jsou návody pro všechny možné druhy fotografií.