kajicek94

Jaký objektiv by jste mi doporučily u fotoaparátu NIKON D3200?

Dobrý den,
jaký objektiv by jste mi doporučily u fotoaparátu NIKON D3200 z http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/nikon-d3200/ .
Předem děkuji za odpověď,
kajicek94
Doplňuji:

  • Fotit budu 1. krajinu, 2. makro, 3. portréty, 4. atd…

Odpovědi
Lamalam

Záleží na tom, co chceš fotit a na tom, kolik peněz hodláš investovat. Pokud chceš pevné ohnisko, doporučuji Nikkor 35/1,8G. Pokud toužíš po zoomu, tak za slušný peníz je ucházející Nikkor 18–105/3,6–5,6, u něj je jedinou slabinou plastový bajonet, u něj je velká šance, že ho při nešetrném zacházení ulomíš. O pár ticícovek dražší a podstatně lépe provedený je nový Nikkor 18–140/3,5–5,6. O dalších pár tisícovek dražší, ale naprosto vynikající je Nikkor 16–85/3,5–5,6. ten mám a skoro ho nesundavám. Velmi dobré recenze jsou i na objektiv Sigma 17–70/2,8–4, ale ten z vlastní praxe neznám. Pokud bys chtěl jít do cenového extrému, tak velmi dobře je hodnocený profesionální Nikkor 17–50/2,8. Ale ten stojí jako pět Nikonů 3200.
Doplňuji:
Ad Doplnění: To všechno pouze jedním objektivem nezvládneš, na makro budeš potřebovat makro objektiv. Na portrét používám pevné sklo Nikkor 50/1,8G. Nestojí moc a kreslí naprosto suprově. Na krajinu bude dobrý ten 18–105, stojí pár korun a taky kreslí dobře. Při focení krajiny by se taky mohl hodit nějaký kratší objektiv, ale s těmi nemám zatím žádné zkušenosti. Měla jsem krátce půjčeného Tamrona 12–24, ale ten měl tragické zkreslení, na krajinu to až tak moc nevadilo, na architekturu to už bylo skoro nepoužitelné.

Emefej

Ano, objektiv 18–105 může být vhodnou volbou na focení krajiny, uděláš s ním i nenáročný portrét (pokud nebudeš mít nároky na nízkou hloubku ostrosti). Po optické stránce se za danou cenu jedná o poměrně slušné sklo, mechanické provedení je trošku slabší. Na makro si musíš koupit speciální objektiv.

Photoguy

Odpověd je dle mě jednoduchá, protože sám mám uplně stejný model, tak doporučuji 18–105 mm objektiv.

Protože s ním se dá fotit snad všechno. Fotím podobné věci tak to vím a opravdu ho doporučuji :)
Doplňuji:
kdyžtak koukni na moje jméno :D

Agneta

Photoguy >>> hele, tebe se Kajíček neptal :DDD

Poznáš to podle toho „malého rozdílu“ (doporučily):DDD

Lamalam

JJ, taky myslím, že se ptá jenom nás holek:-)