Jak správně nabíjet dobíjecí baterie do fotoaparátu NiMH 2300mAh?

Mám nové baterie, nepoužívám třeba ani blesk, ale baterie nic nevydrží. Jak je správně nabíjet?
Není problém, že je dám nabít a po nabití vložím do foťáku, druhý den chci fotit a je tam jen jedna čárka.
Foťák to nevybíjí, jelikož jsem zkoušel nedávat do foťáku, ale až před focením a bylo to stejné.
Nevím už co, nejsou zrovna levné.
Jaké případně koupit?
Jsou to AA, tužkové 1,2V

Nejlepší odpověď
brillant

Můžou být špatné baterie i nabíječka. Já osobně používám baterie pouze značkové např. SANYO, SANYO eneloop, GP apod., Nabíječku mám takovou, aby nabíjela jednotlivé články. (ne pár). U nové baterie používám tzv. formování tzn., že baterii 2–3 nabijia vybiji než ji začnu používat. Je to pro dosažení maximální kapacity.
Doplňuji:
chyba by mohla být taky ve foťáku, kdysi jsem měl nějaký olympus a byl pěkně nenažraný, na jedno nabití vydržel tak 50 snímků bez blesku.

Další odpovědi
Hlada

Obecné pravidlo je, že se do článku musí dodat 1,4 x více energie proudem 0,1–0,2 kapacity. Často bývají proud a doba na článku uvedeny.
Chyba může být v článku, nabíječce i foťáku. Bez měření to ale nepůjde snadno zjistit. Změřte nejdřív nabíjecí proud, podle něj zvolte dobu nabíjení a články nabijte. Změřte proud fotoaparátu. Články vybijte do 0,9V do známého odporu nebo žárovky. Proud by měl být podobný, jako proud fotoaparátu. Tak alespoň orientačně zjistíte kapacitu.
Možné chyby:

  • nedostatečné nabití
  • velký vnitřní odpor článků
  • indikátor fotoaparátu je nastavený na 1,5V

mosoj

Pokud je to opravdu tak jak píšeš a po vložení AKU ( nejsou to baterie) ukazuje foťák plné nabití !! a druhý den nic, tak se jedná opravdu o vadné AKU AA . Mají velké samovybíjení. Proto se ti to děje i když ty AKU do foťáku nedáš.
Pokud jsou v záruce je to na reklamaci. I když samovybíjení je jejich vlastnost ,ale nikoliv v takové míře.

Pokud se rozhodneš koupit nové, tak jedině přednabité AKU AA nové generace
GP ReCyko nebo Sanyo Enelope. Philips dělá také, myslím že mají název Infinite ale nejběžnější jsou ty GP a Sanyo. Na nižší kapacitu 2050mAh nekoukej to se ti bohatě vrátí tím, že právě tento typ Aku netrpí samovybíjením.
Klidně po půl roce v šuplíku dáš do foťáku a fotíš !!

Také je dobré mít nabíječku s automatickým vypínáním delta U, přebíjení AKU škodí.