Verule

Jak sledovat zásilku ze zahraničí?

Asi před 8 dny jsem si objednávala zboží z britského serveru. Čekám už docela dlouho, protože garantovali dodání zhruba do 5 dní. Mám i číslo zásilky, ale nevím, kam ho zadat. Track & Trace České pošty na toto číslo zásilky nereaguje.

Odpovědi
štamgast

A kdo tu zásilku doručuje? Jestli Royal Mail tak si najdi Track na jejich stránkách. Pokud úplně jiná firma tak si ji najdi taky tak.

Lucijej

Taky záležína způsobu platby. Jestli jsi platila předem převodem, tak těch pět dní se počítá až po přijetí platby – převod trvá 2 – 3 dny, takže doba doručení se prodlužuje na osm pracovních dní. Takže když jsi objednávala před osmi dny, tak tak je to šest praconích dní a ještě jim zbývá čas do slibovaného termínu.
Další věc je, že ikdyž prodejce slibuje určitý termín dodání, tak při sebelepší vůli ho nemůže garantovat, vzhledem k tomu, že dodání závisí na doručovateli, navíc v tomto případě ještě k tomu ze zahraniční, tak ti doručovatelé jsou min. dva a kdekoliv se to může zdržet. Chce to holt trochu trpělivosti ;o)

Razza

Sleduj to na stránkách odesilatelské země, třeba když ti posílá někdo zásilku z HongKongu (nákup na eBayi), tak to většinou posílá nejlevněji EMSkou, číňani mají EMS služby dvě kde se to dá sledovat, ale přepni si stránky do angličtiny 🙂 jo a na www.cpost.cz to můžeš sledovat taky, ale až když to dorazí do Evropy ☹ Nejlepší je, říct si odesilateli přímo o link na tracking package

Milan8911

Přesně, záleží na přepravci. Zkuste se kouknout na www.sledovani-zasilek.com, je tam možnost sledování zásilek asi od devíti přepravců.

cochee

Na otázku odpověděl štamgast, já jen dodám, že zboží může lenošit u celního deklaranta – ten zboží zkontroluje a popřípadně vyměří DPH a je-li to zboží ze země mimo EU (což zde ne), pak i clo.