Pokročilý

Jak sledovat zásilku ze zahraničí?

Asi před 8 dny jsem si objednávala zboží z britského serveru. Čekám už docela dlouho, protože garantovali dodání zhruba do 5 dní. Mám i číslo zásilky, ale nevím, kam ho zadat. Track & Trace České pošty na toto číslo zásilky nereaguje.

Odpovědi:

Bronzový

A kdo tu zásilku doručuje? Jestli Royal Mail tak si najdi Track na jejich stránkách. Pokud úplně jiná firma tak si ji najdi taky tak.

Zlatý

Taky záležína způsobu platby. Jestli jsi platila předem převodem, tak těch pět dní se počítá až po přijetí platby - převod trvá 2 - 3 dny, takže doba doručení se prodlužuje na osm pracovních dní. Takže když jsi objednávala před osmi dny, tak tak je to šest praconích dní a ještě jim zbývá čas do slibovaného termínu.
Další věc je, že ikdyž prodejce slibuje určitý termín dodání, tak při sebelepší vůli ho nemůže garantovat, vzhledem k tomu, že dodání závisí na doručovateli, navíc v tomto případě ještě k tomu ze zahraniční, tak ti doručovatelé jsou min. dva a kdekoliv se to může zdržet. Chce to holt trochu trpělivosti ;o)

Sleduj to na stránkách odesilatelské země, třeba když ti posílá někdo zásilku z HongKongu (nákup na eBayi), tak to většinou posílá nejlevněji EMSkou, číňani mají EMS služby dvě kde se to dá sledovat, ale přepni si stránky do angličtiny :-))) jo a na www.cpost.cz to můžeš sledovat taky, ale až když to dorazí do Evropy :-( Nejlepší je, říct si odesilateli přímo o link na tracking package

Přesně, záleží na přepravci. Zkuste se kouknout na www.sledovani-zasilek.com, je tam možnost sledování zásilek asi od devíti přepravců.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

Na otázku odpověděl štamgast, já jen dodám, že zboží může lenošit u celního deklaranta - ten zboží zkontroluje a popřípadně vyměří DPH a je-li to zboží ze země mimo EU (což zde ne), pak i clo.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.