Avatar uživatele
Verule

Jak sledovat zásilku ze zahraničí?

Asi před 8 dny jsem si objednávala zboží z britského serveru. Čekám už docela dlouho, protože garantovali dodání zhruba do 5 dní. Mám i číslo zásilky, ale nevím, kam ho zadat. Track & Trace České pošty na toto číslo zásilky nereaguje.

Zajímavá 0 před 4133 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

A kdo tu zásilku doručuje? Jestli Royal Mail tak si najdi Track na jejich stránkách. Pokud úplně jiná firma tak si ji najdi taky tak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Taky záležína způsobu platby. Jestli jsi platila předem převodem, tak těch pět dní se počítá až po přijetí platby – převod trvá 2 – 3 dny, takže doba doručení se prodlužuje na osm pracovních dní. Takže když jsi objednávala před osmi dny, tak tak je to šest praconích dní a ještě jim zbývá čas do slibovaného termínu.
Další věc je, že ikdyž prodejce slibuje určitý termín dodání, tak při sebelepší vůli ho nemůže garantovat, vzhledem k tomu, že dodání závisí na doručovateli, navíc v tomto případě ještě k tomu ze zahraniční, tak ti doručovatelé jsou min. dva a kdekoliv se to může zdržet. Chce to holt trochu trpělivosti ;o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Razza

Sleduj to na stránkách odesilatelské země, třeba když ti posílá někdo zásilku z HongKongu (nákup na eBayi), tak to většinou posílá nejlevněji EMSkou, číňani mají EMS služby dvě kde se to dá sledovat, ale přepni si stránky do angličtiny 🙂 jo a na www.cpost.cz to můžeš sledovat taky, ale až když to dorazí do Evropy ☹ Nejlepší je, říct si odesilateli přímo o link na tracking package

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Milan8911

Přesně, záleží na přepravci. Zkuste se kouknout na www.sledovani-zasilek.com, je tam možnost sledování zásilek asi od devíti přepravců.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Na otázku odpověděl štamgast, já jen dodám, že zboží může lenošit u celního deklaranta – ten zboží zkontroluje a popřípadně vyměří DPH a je-li to zboží ze země mimo EU (což zde ne), pak i clo.

před 4133 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek