fandosaurus

Když si něco objednám s ciziny kam to přijde ??

Dočetl jsem se že na nějakou celní poštu v Praze 5, tam to zůstane nebo mi to přijde na mojí domovskou poštu ??

Nejlepší odpověď
anonym

Co se děje se zásilkou po příchodu na území ČR?
Záleží na zemi, odkud byla zásilka odeslána.

Zásilky ze zemí Evropské unie nepředkládáme k celnímu řízení, ale po roztřídění směrujeme k adresátovi.
Zásilky z ostatních zemí převezme vyměňovací pošta Praha 120, Plzeňská 139/290, Praha 5 Košíře, kde procházejí celním řízením, při kterém je stanoven další postup:

zásilka nepodléhá proclení, je celně propuštěna do další přepravy, nebo
zásilka je určena k vyclení, bude vyměřeno clo a DPH, nebo vyměřeno pouze DPH (u zboží, které bylo osvobozeno od cla, hodnota zboží je 22 EUR a vyšší), nebo
zásilka je uložena v celním skladě, adresát je vyzván Oznámením o příchodu zásilky ze zahraničí k doplnění chybějících údajů o zásilce.

Po vyřízení patřičných náležitostí jsou zásilky celně propuštěny a odeslány dodací poště k doručení.
-
Od letošního roku může ČP zastoupit na základě plné moci http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/nastroje/plna-moc.pdf
-
Stačilo navštívit stránky ČP.

Zdroj: http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/ocekava­te-zasilku-ze-zahranici--id357/

Další odpovědi
WeeBear

Na poště se to vyclí, přelepí domovskými podacími nálepkami a dojde ti to na adresu, na kterou sis to objednal. Takže klidně až domů do nějakého Kocourkova. Neměj strach.

odik

Hamon: blbost

Zboží ze zahraničí ti samozřejmě přijde na adresu, kam si ho objednáš. Pak ale záleží (jak psal Hamon) odkud, co a za kolik … Pokud bude zboží podléhat proclení, tak se to zastaví na celní poště, kam to buď můžeš přijet vyřídit sám nebo za drobný úplatek to za tebe vyřídí sama Česká pošta a dovezou ti to normálně domů (poplatek zaplatíš až při převzení) …

Hamon

Záleží na tom odkud, od koho, co, jak velké, jak těžké a v jaké hodnotě si objednáš.

Hamon

odik: co přesně na tom je blbost? Zejména s přihlédnutím k tomu, že píšeš to samé :D