Jaké clo se platí při nákupu z Hong Kongu?

Líbí se mně pár věci v eshopech z Hong Kongu. Je tam vše neuvěřitelně levný. K ceně asi musím připočítat i clo. Jaké clo a daně budu platit?

Odpovědi
KarelN

Pokud je hodnota nakoupeného zboží vyšší než 150 EUR, na celnici k ceně připočtou 19% DPH a případně i clo a potom vše vybírají při převzetí zboží na poště.
Občas se stane, že i dražší zboží projde bez proclení, ale samozřejmě se nedá na to spoléhat.

Zdroj: www.cs.mfcr.cz/CmsGrc/C­estovani-a-nakupy/Nakupovani-na-Internetu/