perry001

na kolik mě vyjde clo a DPH u věci ze zahraničí za 80 dolarů (ca 1500 Kč)?? Děkuji

pouze pro doplnění:
Doplňuji:
Jedná se o zboží z Asie

Nejlepší odpověď
Michal Kole

DPH se platí od 22 EUR (537,46 Kč)
Clo se platí nad 150 EUR (3664,5 kč) (netýká se zboží v rámci EU, což není tvůj případ)

Na koruny převedeš, když euro vynásobíš kurzem

aktuální kurz eura 24,43
aktuální kurz dolaru 17,67

80 dolarů převedeme na koruny (vynásobíme kurzem): 1413,60

Takže zaplatíš jen DPH a clo neplatíš

Další informace na webu celní správy a české pošty

http://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/od­bavovani-postovnich-zasilek/Stran­ky/default.as­px

http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/ocekava­te-zasilku-ze-zahranici--id357/

Další odpovědi
kazisvět

zaplatíte clo 20% a navíc cca 100 Kč za služby celní deklarace, pokud Vám přijde zásilka Českou poštou. V případě, že použijete jinou přepravku (např. DHL), bude celní deklarace ještě o pár stovek dražší.
Nechci Vás od nákupu odrazovat, ale poučný může být článek ve zdroji.

Zdroj: machpetrmach.blog­.idnes.cz/c/209290­/Co-se-stane-v-EU-kdyz-si-objednate-knizky-pres-internet.html