Miroslavst

Jak silné heslo zvolit pro ochranu nějaké aplikace-např. bankovnictví apod.?

Jaké heslo zvolit, aby bylo dost silné?

Můžu použít tento odkaz pro ověření síly hesla?
http://howsecu­reismypasswor­d.net/

Nejlepší odpověď
RomanP

Nejlepší hesla jsou kombinace malých a velkých písmen a čísel . Příkladně Hj2Lt23Zq5

Další odpovědi
Straka

Úplně nejdokonalejší hesla obsahují speciální znaky a neviditelné znaky. Taková hesla se ani nedají zobrazit nebo vytisknout. Žel, většina hloupých programátorů bank tyto znaky v heslech zakazuje a tím snižuje bezpečnost hesel. Mnoho bank má také zhoršující omezení vynucením určitého počtu znaků nebo určitého počtu číslic. To k zvýšení bezpečnosti nepřispívá, protože uživatelé jsou pak nuceni dopisovat na konec hesla triviální kombinace číslic. Mnoho aplikací také nezkousne dlouhá hesla (např. 17 znaků), což pak také nepřispívá k bezpečnosti.
Dobré heslo je to, které se nedá zapamatovat na první pohled, které se nedá odečíst pohledem na klávesnici při psaní, které nelze logicky uhodnout při znalosti uživatele a které samozřejmě vy sami nikdy nezapomenete. Je důležité heslo nikam nepsat (maximálně do výborně zabezpečeného zápisníku), heslo vkládat výhradně do dobře zapezpečených aplikací a vyvarovat se napadení počítače trojským koněm a hackerem.

SajmonModer

Hlavně nám ho pak tady napiš, které sis vybral! 🙂 Já osobně doporučuji 1234 :D

kapka

Tam je něco anglicky, já tomu nerozumím…

Miroslavst

Kapko napíšeš tam svoje heslo a ono ti to ukáže čas v sekundách, kdy to hacker prolomí. Pokud máš opravdu dobré, tak minut, hodin-hours, dní-day a víc myslím ani ne. Měsíc-mounth.