STUDENTKAEVA

Jak si zvolit bezpečné heslo?

Chci bezpečné heslo ale taky si je potřebuji pamatovat..

Nejlepší odpověď
anonym

Kukni na – http://www.czku­til.cz/tvorba-hesla-k-pocitaci-pristup-mail/ – psal jsem to já, neopisuju…
😉

Další odpovědi
Awe

Ja pouzivam mobilni klavesnici v kombinaci s klasickou…Nap­ř.:chci mít heslo třeba „Radegast pivo“ převedu do čísel jako "pi72334278vo­"A jestli mas u sebe vdy telefon tak si ho nemusis ani pamatovat :)
takto mám vyřešené všechny hesla od pinu přes mail až IB

huxa

Trošičku budu protiřečit mowlovi, apod., jelikož to znám i z toho druhého a třetího pohledu (uživatele hesla a člověka, jenž jej chce prolomit)-
nejlehčí je heslo zjistit (sociální inženýrství) a nebo použít nějakou knihovnu slov (takže nepoužívat běžná slova).
Takže třeba heslo napadá mne „evička kávička“-„evickakavicka“ (stále nebezpečné heslo, přesto těžce zjistitelné)-ovšem když uděláš zkomoleninu třeba (evikavi)-budeme počítat, že cracker dělá bruteforce attack a používá pouze písmena bez diakritiky a pouze malé (většinou se používají i čísla)-máme tedy více než 7 na dvacátoušestou možností-takže máme „pouhých“ 10 sextillionů možností-1000 miliard miliard možností. Dnešní bruteforce attack na PC bez připojování někam k serverům, apod. dosahuje rychlosti milionu pokusů za vteřinu (běžně daleko méně)-při této hypotetické rychlosti se dostáváme k tomu, že na heslo PC dojde do 300 milionů let. Dělat nějaká složitější hesla je tedy zbytečnost. Osobně používám také takovouto zkomoleninu, ovšem ještě velké písmeno, číslici a znak, někde vynechám číslici, někde znak-nemám všude heslo stejné a nemůže se stát, že jej zapomenu.
Takže neboj, klidně vezmi 5–6 písmen, slož je do hromady, pokud nedávají dohromady nějaké slovo či jej nikomu neřekneš a nechytneš žádného odposlouchávače, jsi v klidu.

McArthur

Doporučuji nějaké slovo, které moc nevyslovuješ a není s Tebou nijak související (tj. ne jméno), do toho slova dej velké písmeno, pokračuj lomítkem nebo pomlčkou a číslem. Například: PrazaciJsou/543210. Máš tak dlouhé heslo a celkem bezpečné.

ivzez

Hlavně se neřiď radou Hany1111!
Poměrně časté jsou útoky známých nebo příbuzných,
kteří by takové heslo rychle uhodli.

anonym

dej si jako heslo rodné číslo :)

Alesh

and here we go…wikipedia 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bez­pe%C4%8Dn%C3%A9_hes­lo