Pokročilý

Jak si zvolit bezpečné heslo?

Chci bezpečné heslo ale taky si je potřebuji pamatovat..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Kukni na - http://www.czkutil.cz/… - psal jsem to já, neopisuju...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Ja pouzivam mobilni klavesnici v kombinaci s klasickou...Např.:chci mít heslo třeba "Radegast pivo" převedu do čísel jako "pi72334278vo"A jestli mas u sebe vdy telefon tak si ho nemusis ani pamatovat :)
takto mám vyřešené všechny hesla od pinu přes mail až IB

Stříbrný

Trošičku budu protiřečit mowlovi, apod., jelikož to znám i z toho druhého a třetího pohledu (uživatele hesla a člověka, jenž jej chce prolomit)-
nejlehčí je heslo zjistit (sociální inženýrství) a nebo použít nějakou knihovnu slov (takže nepoužívat běžná slova).
Takže třeba heslo napadá mne "evička kávička"-"evickakavicka" (stále nebezpečné heslo, přesto těžce zjistitelné)-ovšem když uděláš zkomoleninu třeba (evikavi)-budeme počítat, že cracker dělá bruteforce attack a používá pouze písmena bez diakritiky a pouze malé (většinou se používají i čísla)-máme tedy více než 7 na dvacátoušestou možností-takže máme "pouhých" 10 sextillionů možností-1000 miliard miliard možností. Dnešní bruteforce attack na PC bez připojování někam k serverům, apod. dosahuje rychlosti milionu pokusů za vteřinu (běžně daleko méně)-při této hypotetické rychlosti se dostáváme k tomu, že na heslo PC dojde do 300 milionů let. Dělat nějaká složitější hesla je tedy zbytečnost. Osobně používám také takovouto zkomoleninu, ovšem ještě velké písmeno, číslici a znak, někde vynechám číslici, někde znak-nemám všude heslo stejné a nemůže se stát, že jej zapomenu.
Takže neboj, klidně vezmi 5-6 písmen, slož je do hromady, pokud nedávají dohromady nějaké slovo či jej nikomu neřekneš a nechytneš žádného odposlouchávače, jsi v klidu.

Bronzový

Doporučuji nějaké slovo, které moc nevyslovuješ a není s Tebou nijak související (tj. ne jméno), do toho slova dej velké písmeno, pokračuj lomítkem nebo pomlčkou a číslem. Například: PrazaciJsou/543210. Máš tak dlouhé heslo a celkem bezpečné.

Stříbrný

Hlavně se neřiď radou Hany1111!
Poměrně časté jsou útoky známých nebo příbuzných,
kteří by takové heslo rychle uhodli.

dej si jako heslo rodné číslo :)

Zlatý

and here we go...wikipedia :-)

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/B ezpe%C4%8Dn%C3%A9_heslo

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.