Tara

Jak se zbavit zadržované vody v těle?

Mé tělo obsahuje velké procento vody v těle.Zkoušela jsem prášky na odvodnění,ale nepomáhají.
Doplňuji:
Byla jsem vyšetřena u dietní sestry a léky na odvodnění (Furon) mi předepsal lékař.

Nejlepší odpověď
Deli

Léky na odvodnění by měl předepisovat lékař a je nutno dodržovat jejich dávkování.

Jinak odvodňují některé potraviny – třeba rýže. A samozřejmě omezte solení a dodržujte zdravou životosprávu, hýbejte se.

Nevím, jak jste přišla na to, že zadržujete nadměrně vodu, ale raději by jste to měla zkonzultovat s lékařem.

Další odpovědi
hanulka11

také jsou dobré lymfatické masáže, ale opravdu u odborné masérky

eLx

Alkohol a kofein odvodňují, ale nevim, jestli je to dobrá volba… :D

tatanka

Měl jsem lék Milurit.

topej

Problém zadržování vody v těle je velice prostý. Drtivá většina lidí v tzv. „kulturním světě“ konzumuje kyselinotvorné potraviny. Poměr kyselinotvorných a zásadotvorných potravin v našem jídelníčku je asi 80:20 a měl by být opačný. V důsledku hromadění kyselin v těle musí začít organizmus zadržovat vodu, aby vzniklé kyseliny naředil, jinak by tyto kyseliny doslova rozežraly naše tkáně a orgány. V krajním případě, když se kyselin hromadí stále více a více, začne organizmus vytvářet tukovou tkáň, kde tukové buňky mají tu vlastnost, že na sebe začnou tyto kyseliny vázat, aby uchránily nejdůležitější orgány před zničením. Tady je i odpověď pro obézní, kteří často říkají, že nic nejedí a přesto přibírají na váze. Kyselost – nízké pH našeho vnitřního prostředí, je příčinou většiny civilizačních nemocí. Medicína Vám asi nepomůže, protože tyto zásadní argumenty nebere v potaz. Vaše pH ranní moči by mělo být 7 – 7,4. Zkuste si to někdy ráno, pomocí pH papírku změřit a zjistíte, že se pohybuje velmi nízko.pH kolem 5 není v našich krajích u většiny lidí žádným překvapením. Řešením je jedině alkalizace vnitřního prostředí organizmu a změna životního stylu. Nic jiného Vám nepomůže!!!