Avatar uživatele
Elile

Používáte raději deodoranty nebo antiperspiranty?

Když jsem se dočetla a doslechla o nepříznivých účincích antiperspirantů, kvůli solím hliníku, začala jsem si pečlivě vybírat deodoranty bez těchto solí, teď už na to stejně kašlu, vybírám např. podle vůně a zkušeností, jak mě jistý výrobek ochrání apod., protože jsem se zase doslechla naprosto opačnou teorii o tom, že soli hliníku nejsou vůbec škodlivé. Jak jste na tom vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Katusa, Deli, anonym před 4258 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Deodorant překrývá pach,antipespirant by měl zabraňovat nebo alespoń omezovat pocení.Jenže mě používání anti stejně moc nepomáhalo,a mívala jsem mokrá kola na tričku,takže jsem vyzkoušela driclor a pomáhá a antiperspirant používám jen kvůli vůni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Zabraňovat přirozenému jevu – tedy pocení – mi přijde nezdravé až škodlivé (pocením se přece dostávají z těla toxické a odpadní látky – proč bychom je tedy měli v sobě zadržovat), takže z toho vycházejí lépe jednoznačně deodoranty.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nějak se ničím neřídím a beru skoro první sprej na který narazím.
Doplňuji:
Jenom se dívám jestli na obalu je napsané slovo MAN a ty jsem nekupovala. A teprve před dvěma dny zjistila, že se odlišují i barevně. Tak mám doma mužský deodorant, ale stejně ho budu používat.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

antiperspirant ten mi pomahá proti pocení, ale musí se umět používat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

používám deodoranty a teď v létě co nejméně-důvod popsal dostatečně quentos :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Jednoznačně antiperspirant. Deodorant pouze voní. A pokud se smísí pach potu s deodorantem a 40 lidmi v MHD, ani se nedivím, co o české populaci píší zahraniční turisté ☹.
Co se týče solí hliníku, mnoho výrobců je již nepoužívá. A při použití antiperspirantu se také potím. Ale méně a rozkládající pot nesmrdí. Záleží také na množství vypíté vody a okolní teplotě.
A nepotím se jen tam, kde používám antiperspirant, takžo, to o čem píše quentos a huxa je bezpředmětné. Po sprše se spotím běhěm několika minut, takže to je k ničemu. Naví, ne každý má během dne tuto možnost. Když nejsem doma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Antiperspiranty se snažím nepoužívat vůbec, radši si dám 2× denně sprchu + deo než tolik chemie. A osobně si myslím, že ty soli hliníku rozhodně zdravé nejsou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já nepoužívám nic 😁 . Maximálně deodorant, ten si dávám někdy ráno, ale ne vždycky. Na vonění jsem nikdy moc nebyl. Naštěstí se moc nepotím, takže to není problém. Od manželky jsem dostal vloni k Vánocům parfém , tak nevím, co mi tím chtěla naznačit, ale používám ho 😁 .

Nový příspěvek