Avatar uživatele
Ondrej01

Jak se zbavit akné před maturiťákem?

Zdravím, mám problém s tím že již tuto středu mě čeká maturitní ples, ale mám problém s tím že se mi na pravé tváři i na čele objevilo pár pupínků, ale celkem velkých. Nechci vypadat jako blbec a tak bych se toho rád zbavil, když je to pro mě důležitý den. Nenapadá vás, co na to zabírá? A co vůbec akné způsobuje? Díky moc.
Doplňuji:
Díky za rady, ale nemám teď možnost nikde něco kupovat a nevím kde makeup sehnat, takže.. nemáte nějaké trochu „babské“ rady? :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Lámete si hlavu, jak se co nejrychleji zbavit již vzniklého pupínku, který ste vymáčkli?
Mám pro vás pár tipů, kdy se vám přes noc pupínek viditelně zmenší. A to všechno zadarmo, nebo jen za pár korunek.

  1. Přes noc nanést lokálně (pouze na pupínek) pityol = mast, kterou koupíte v lékárně asi za 25,– Kč, vysušuje a rychle redukuje zánět.
  2. Ihned po vymáčknutí nanést lokálně lihový odvar Alpu (francovku), koupíte v lékarně asi za 17,– Kč. > Mohu jen doporučit!
  3. Na noc si potřít ranku šťávou z česneku. (Taky velmi oblíbená metoda.)
  4. Zubní pasta. Někdo tento výmysli zavrhuje, ale opravdu to funguje nejen na akné, ale i na opary!
  5. Různé lokální péče komerčních firem CAC, atd.
  6. Zinková emulze, pangamin (kvasnice v prášku), vitamín B5

doufám, že ti něco z toho pomůže :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MacChill

zkus makeup, možná to zní trochu blbě, ale opravdu to zabírá a když ho použiješ správně a ne příliš tak to nikdo nepozná…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Když jsem byl v pubertě, tak mi pomohly výrobky od OXY, snad je to furt v prodeji, viz zdroj.

Zdroj: http://www.oxy­.cz/where.php

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

základní rada – pij hodně čisté vody, nepij slazené nápoje. Mě to kdysi i ve spojení s dostatkem pohybu (běh, posilování), pomohlo jak nic jiného.
na maturiťák si schovej obličej za masku a pak frč běhat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

času dost, dnes či zítra to pěkně vymačkej, dokud nezačne téct krev, poté můžeš i vydesinfikovat (do středy by se to mělo naprosto uzdravit). Jestli nepomůže, kašli na to ;) porozhlédni se po třídě, uvidíš, že minimálně dalších 5 lidí toho má ještě více než ty ;) a jak vždy říkám-jestli někdo hledá na tobě nedokonalosti, nemáš se s ním nač bavit, jestliže tě někdo má rád či miluje, je mu jedno, jestli máš akne nebo ne ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek