Ondrej01

Jak se zbavit akné před maturiťákem?

Zdravím, mám problém s tím že již tuto středu mě čeká maturitní ples, ale mám problém s tím že se mi na pravé tváři i na čele objevilo pár pupínků, ale celkem velkých. Nechci vypadat jako blbec a tak bych se toho rád zbavil, když je to pro mě důležitý den. Nenapadá vás, co na to zabírá? A co vůbec akné způsobuje? Díky moc.
Doplňuji:
Díky za rady, ale nemám teď možnost nikde něco kupovat a nevím kde makeup sehnat, takže.. nemáte nějaké trochu „babské“ rady? :D

Nejlepší odpověď
briketka10

Lámete si hlavu, jak se co nejrychleji zbavit již vzniklého pupínku, který ste vymáčkli?
Mám pro vás pár tipů, kdy se vám přes noc pupínek viditelně zmenší. A to všechno zadarmo, nebo jen za pár korunek.

  1. Přes noc nanést lokálně (pouze na pupínek) pityol = mast, kterou koupíte v lékárně asi za 25,– Kč, vysušuje a rychle redukuje zánět.
  2. Ihned po vymáčknutí nanést lokálně lihový odvar Alpu (francovku), koupíte v lékarně asi za 17,– Kč. > Mohu jen doporučit!
  3. Na noc si potřít ranku šťávou z česneku. (Taky velmi oblíbená metoda.)
  4. Zubní pasta. Někdo tento výmysli zavrhuje, ale opravdu to funguje nejen na akné, ale i na opary!
  5. Různé lokální péče komerčních firem CAC, atd.
  6. Zinková emulze, pangamin (kvasnice v prášku), vitamín B5

doufám, že ti něco z toho pomůže :o)

Další odpovědi
MacChill

zkus makeup, možná to zní trochu blbě, ale opravdu to zabírá a když ho použiješ správně a ne příliš tak to nikdo nepozná…

Alesh

Když jsem byl v pubertě, tak mi pomohly výrobky od OXY, snad je to furt v prodeji, viz zdroj.

Zdroj: http://www.oxy­.cz/where.php

Beer4Real

základní rada – pij hodně čisté vody, nepij slazené nápoje. Mě to kdysi i ve spojení s dostatkem pohybu (běh, posilování), pomohlo jak nic jiného.
na maturiťák si schovej obličej za masku a pak frč běhat :)

huxa

času dost, dnes či zítra to pěkně vymačkej, dokud nezačne téct krev, poté můžeš i vydesinfikovat (do středy by se to mělo naprosto uzdravit). Jestli nepomůže, kašli na to ;) porozhlédni se po třídě, uvidíš, že minimálně dalších 5 lidí toho má ještě více než ty ;) a jak vždy říkám-jestli někdo hledá na tobě nedokonalosti, nemáš se s ním nač bavit, jestliže tě někdo má rád či miluje, je mu jedno, jestli máš akne nebo ne ;)