markus889

Jak se správně obléct do Národního divadla?

Nejlepší odpověď
annas

Když jste vkládal otázku, vyskočilo několik podobných, takže jste odpvoěď mohl mít hned.

Oprava původního odkazu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Jak%20se%20spr%C3%A­1vn%C4%9B%20o­bl%C3%A9ct%20do%20di­vadla

Společenský oděv.,, pokud nemáte, tak kalhoty, košili, motýlka nebo kravatu. Samozkřejmě i vhodné uzavřené boty.

Další odpovědi
korolinam

Hlavně žádný tenisky… Výborný článek je o tom tady

https://opera­plus.cz/etike­ta-v-opere-aneb-jak-si-uzit-predstaveni-nezkazit-ho-vsem-okolo/

Drap

společensky

marci1

Tmavé kalhoty, bílou či jinou jednobarevnou košili a tmavé boty. Pokud máš i oblek, tak super. 🙂

EKSOT123

Podle představení, na Labutí jezero v holinách a s udicí

aliendrone

I když se dnes do divadel běžně chodí v neformálním oděvu (typicky džíny s košilí), tak v případě Národního divadla by to mělo být jiné!

Oblek je prostě standard (tmavý, pokud nejsi gigolo, buzna apod.; nemusí být kompletní, vestu klidně nech doma, jen by ses v tom pekl), kravata a HLAVNĚ VYČIŠTĚNÉ BOTY!! Pokud jde o slavnostní představení (premiéra, derniéra aj.), tak oblek je povinností!

Já ND navštěvuji velmi zřídka a to co tam občas vidím je NECHUTNÉ! Je to NÁRODNÍ DIVADLO, první scéna v naší zemi, chodit tam ve svetru je prostě BARBARSTVÍ! No a co, že jsem se štrachal celé odpoledne v garáži – to přeci ještě neznamená, že tam musím přijít jako vágus.

Navíc – obykle tam nejdeš sám, uvaž jak se asi musí vedle tebe cítit dámský doprovod, když přijde ve večerní róbě a ty v košili s krátkým rukávem… :(

Nebo jinak – do hospody si klidně naběhneš v monterkách, ale na svatbu si kvádro vezmeš, ne? (tedy pokud nejsi nějaké to echtovně moderní posthipísácké vemeno) Tohle je STEJNÉ! Jestli nemáš kvádro, tak si ho pro tuto příležitost od někoho půjč, existují i půjčovny oděvů (třeba na svatbu a tyhle příležitosti)!

Takže nech všelijaké ty „moderní myslitele“ mudrovat, oblek to zajistí za každých okolností – chybu NEUDĚLÁŠ – NAOPAK!!! A ZNOVU opakuji – pořádně vyčištěné boty (nesešmajdané)!!!