kiky

Jak se počítá poloměr kružnice?

Ahoj. Jak se prosím Vás počítá poloměr kružnice,když vzoreček je (r=o:2pí) ? Jak se to počítá a kde můžu najít nějaké příklady? Našla jsem tento :Vypočítej poloměr kružnice,když dělka se rovná 31,4.. Vůbec tomu nerozumí,přece ten vzoreček se nehodí k tomu příkladu.Děku­ji Kiki

Nejlepší odpověď
Sůwa

Vzoreček pro výpočet obvodu kružnice je o = 2r, přičemž pí (řecké písmeno – Ludolfovo číslo) má hodnotu 3,1415927, zaokrouhleno na 3,14. Když potřebuješ vypočítat „r“ = poloměr kružnice, vzoreček jen otočíš na ten, který máš v dotazu ⇒ r = o/2pí. Dosadíš za „o“ udanou hodnotu a zbytek už znáš.

Další odpovědi
mosoj

Za prvé si pořádně přečti jaká délka se myslí.

Určitě délka kružnice, tedy správně řečeno obvod.

Pak si jenom dosaď do vzorečku, který jsi si sama napsala.