nonnel

Vzorec na výpočet PI

Neznáte někdo vzorec na výpočet PI. Nemyslím tím 22/7. Myslím tím vzorec, kterým se dá vypočítat PI třeba na 1000 des. míst. Chtěl bych vzorec, ne výsledek. Ten jsem si našel.

Odpovědi
badisko

dival jses tady ?…http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pí_(číslo)

Pepa88

Vzorec je nuda (navíc k tomu co řekl @badisko už není co dodat), tohle je hezký experiment http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Buf­fonova_jehla

Mc Merkurion

někde jsem slyšel obrácený postup:znáš obvod a průměr a dosadíš do vzorce,takto nějak prý zjistili původně velikost,100× otáčeli kolem a změřili vzdálenost,po­loměr znali…

J_K

Zkuste si na kalkulačce :
Pí=4*arctan(1)
Problém je, že Vám kalkulačka nedá 1000 platných míst tohoto iracionálního čísla.
Funkci arctan můžete rozvinout v Mac Laurinovu řadu (určirtě to najdete ve Wiki).

K vyčíslení řady Vám však na požadovanou přesnost nepomůže žádný běžný formát čísel v pohyblivé řádové čárce. Je to „otrocká práce pro slušného programátora“. Doporučuji se podívat na Wiki, kde je Pí pro požadovanou přesnost uvedeno. Mhu se zeptat, kčrmu to potřebujete?

Oprava posl. řádku : Mohu se zeptat, k čemu to potřebujete?