janpa

Jak se obléknout do divadla ABC?

O oblečení do divadla už se určitě na internetu prodiskutovalo mnoho, ale každé divadlo je jiné a je to moje první návštěva ABC. Co na sebe? Budu vyčnívat z davu v obleku, nebo naopak? Ideálně ocením osobní zkušenost.

Doplnění: Díky za odpovědi, ale nepopsal jsem své trápení úplně dokonale. Nedělá mi problém se do divadla obléct hezky, jen nechci být jediný, kdo na sobě bude mít oblek. Jít v monterkách by mě ani nenapadlo. :) Otázka tedy spíš zní, jak nejlépe se obléct, abych v tom ještě nebyl jediný v celém divadle?

Odpovědi
Edison

Oblekem neurazíš. Na tom nic není. Ba naopak ukážeš svou jistou „kulturnost“. No… smoking bych si tam asi nebral… Ale ani… řekněme ležérnějším pojetím saka a třeba košile s rozhalenkou tam neurazíš. Ani v zásadě běžný slušný civilní oděv by nemusel pohoršovoat. Maskáče s kanadama, nebo monterky nebo tepláková souprava, i když luxusní, či cyklistický dres bych však již spíše nedoporučoval. 😉

aliendrone

Stačí běžný společenský odvěv, klidně i džíny a košile bez kravaty, ale v žádném případě sportovní obuv (tenisky apod.). Hele, není to žádné Národní divadlo, takže klid. Jediná vyjímka by byla, kdyby šlo o slavnostní představení, ale to je obvykle jen pro zvané.. ;) :)

Kelt

Já si vzpomínám, že jsem jel do Prahy za kamarádem, a pozvali mne do divadla na Janáčka. Byla to opera a já jsem neměl nic, tak mi půjčili sako. Kalhoty jsem měl obyčejné, košili, polobotky. Nebylo to ABC ani Národní divadlo. No a to představení bylo těsně po poledni, takže tam je trochu volnost pokud se jedná o večerní vystoupení.

elkon

Běžný nevýstřední oděv, džíny do divadla nepatří, do žádného. Oblek jistě není na škodu. Jen barbar a nevzdělanec přijde neupraven (do toho počítám i džíny – rozervané už ani náhodou)..