Avatar uživatele
janpa

Jak se obléknout do divadla ABC?

O oblečení do divadla už se určitě na internetu prodiskutovalo mnoho, ale každé divadlo je jiné a je to moje první návštěva ABC. Co na sebe? Budu vyčnívat z davu v obleku, nebo naopak? Ideálně ocením osobní zkušenost.

Doplnění: Díky za odpovědi, ale nepopsal jsem své trápení úplně dokonale. Nedělá mi problém se do divadla obléct hezky, jen nechci být jediný, kdo na sobě bude mít oblek. Jít v monterkách by mě ani nenapadlo. :) Otázka tedy spíš zní, jak nejlépe se obléct, abych v tom ještě nebyl jediný v celém divadle?

Upravil/a: janpa

Zajímavá 0 před 1605 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Oblekem neurazíš. Na tom nic není. Ba naopak ukážeš svou jistou „kulturnost“. No… smoking bych si tam asi nebral… Ale ani… řekněme ležérnějším pojetím saka a třeba košile s rozhalenkou tam neurazíš. Ani v zásadě běžný slušný civilní oděv by nemusel pohoršovoat. Maskáče s kanadama, nebo monterky nebo tepláková souprava, i když luxusní, či cyklistický dres bych však již spíše nedoporučoval. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Stačí běžný společenský odvěv, klidně i džíny a košile bez kravaty, ale v žádném případě sportovní obuv (tenisky apod.). Hele, není to žádné Národní divadlo, takže klid. Jediná vyjímka by byla, kdyby šlo o slavnostní představení, ale to je obvykle jen pro zvané.. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já si vzpomínám, že jsem jel do Prahy za kamarádem, a pozvali mne do divadla na Janáčka. Byla to opera a já jsem neměl nic, tak mi půjčili sako. Kalhoty jsem měl obyčejné, košili, polobotky. Nebylo to ABC ani Národní divadlo. No a to představení bylo těsně po poledni, takže tam je trochu volnost pokud se jedná o večerní vystoupení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Běžný nevýstřední oděv, džíny do divadla nepatří, do žádného. Oblek jistě není na škodu. Jen barbar a nevzdělanec přijde neupraven (do toho počítám i džíny – rozervané už ani náhodou)..

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek