robosobo

Jak se dělaji na PC uvozovky?

Potřeboval bych vědět jak se dělají na PC uvozovky zatím je dělaám takto 'fgfgfg'ale vím že jdou udělat normální uvozovky jako v knize jenom nevím jak.POmůžete?

Nejlepší odpověď
annas

Píši je tak, že na české klávesnici stisknu levý přeřaďovač SHIFT, držím jej a pravou rukou napíši uvozovky. Jsou vedle klávesy Enter – nad písmenkem ů.

Další odpovědi
anonym

zmáčknete SHIFT, držíte jej a kliknete na klávesu s písmenem ů-dostanete "

Děda Louda

„ Blablabla ” – vyber z mapy znaků, nebo v textovém editoru lze použít Alt+0132 (pro počáteční, tedy dolní) a Alt+0148 (pro závěrečnou – horní) uvozovku.

Zasepsal

Jak píše pan „Děda Louda“ – máme Notebook Amilo od Siemense a na jeho klávesnici se nám zobrazí horní uvozovky při podržení Alt a „naťukání“ čísla 0147, ale až teď jsem zkusil i 0148 a ony se zobrazily taktéž…