postcd

Jak napsat na anglické klávesnici nekonečno?

číslice píši pomocí Shift + klávesu pro číslici/písmeno s háčkem/čárkou

Přepnutí Alt+Shift nefunguje. Mám Windows XP
Doplňuji:
Drž LEVÝ ALT + současně napiš 8734 ← NEFUNGUJE, když zkouším psát při držení jakéhokoliv Altu, Altu+Shiftu nebo jen Ctrl nějaký znak na horní klávesnici kde jsou číslice a znaky s diakritikou ozývá se jen chbový zvuk a nic se nepíše.

PS: taky mě zajímají jednoduché uvozovky (jedna čárka)

Nejlepší odpověď
badisko

co vsichni mate s tim nekonecnem..? pouzij mapu znaku ne ? nabidka start ..> vsechny programy > prislusenstvi > sysstemove nastroje mapa znaku… tam to najdes …

Další odpovědi
arygnoc

aha, na nb …

tam musíte držať alt+Fn (to tlačítko s inou farbou – modrou, zelenou) a písať čísla na písmenách 0=M 1=J 2=K 3=L 4=U 5=I 6=O 7=7(ý) 8=8 (á) 9=9=(é)

inak riešením je mapa znakov:
start
spustit
charmap [enter]

alebo v programoch príslušenstvo/sys­témové nástroje/mapa zna­kov

duchodce84

Po Start, Spustit, napiš: charmap ,dej Enter, v Arial ve třetím sloupci zprava (při pohybu myší po mapě) se na adrese: U+221E ukáže potřebný znak „∞“ nebo od adresy U+2018 jsou znaky: ( ‘ ’ ‚ ‛ “ ” „). Stačí si najít skoro jakýkoli znak v této tabulce, která je součástí každého PC.

duchodce84

Ten kod 8734 platí pro trojúhelník, pro vrchní čárku ( ' ) platí kod 8743 s levým Altem. Samozřejmě na „české“ i :anglick0: kl8vesnici (přepínaní vpravo na Hlavním panelu)

Trebbo

Na české klávesnici v pohodě napíšeš ALT+8734 a uvozovka je SHIFT+¨(vedle ENTERu)…

Trebbo

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞
' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' '