Prochellie

Jak napsat znak: ^^ ?

Zdravím,
potřebuju poradit jak napsat tento: ^ znak. Nemůžu ho najít na české, anglické klávesnici, ani na zkratkách alt +
předem děkuju

Nejlepší odpověď
suaeda

Možností je více:
1/ Stisknout Levý ALT a 94
Doporučuji vytisknout tabulku z ASCII kody např zde:
http://samotar­ka.blgz.cz/da­ta/Znaky%20AS­CII.jpg

2/ START – PŘÍSLUŠENSTVÍ – SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE – MAPA ZNAKŮ
Zde najít příslušný znak a zkopírovat. Postup pro win XP až 7. Jak je to ve WinDlažbě 8 nevím.

Další odpovědi

ctrl+alt+3

cochee

Souhlasím s odpovídajícím 4154 a doplním, že stejný účinek má pravý Alt+3 (trojka na hlavní klávesnici, nikoliv na číselné) a poté je třeba stisknout například mezerník, neboť stříška je vlastně mrtvý znak, používá se mmj. ve slovenštině – vokáň v písmenu ô – takže po této stříšce je očekáván stisk písmene, které jej nad sebou může mít, pokud je stisknuta nevhodná klávesa, teprve se stříška objeví jako samostatný znak. (Analogie s českou mrtvou klávesou „čárka, háček nad písmenem.“)

Prochellie

Mě to nejde