mardub4

Jak se dá nahrát na CD hudba z kazety? Jde to?

Odpovědi
Edison

Samozřejmě. Kvalitní kazeťák, kabel mezi kazeťák a zvukovou kartu (lépe nějakou specializovanou) a vhodný SW. Ale nechápu, co tě k tomu vede, když se všechno dá na netu najít v dostatečné kvalitě.

autacek

Jestli ti jde jen o to, přehrávat na kazeťáku (třeba v autě) hudbu, pak je na 100% lepší použít nějaký adapter, ať již drátový, nebo bluetooth.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?newwindow=1&cli­ent=ms-android-samsung&sxsrf=A­CYBGNS3CrmilQ1H34e­OcpCsSchYW4pr6­Q%3A1581924526159&e­i=rkBKXoCrCY6ag­QbhjIWYCA&q=Cas­sette+Adapter&oq=Cas­sette+Adapter&gs_l=mo­bile-gws-wiz-serp.3..35i39j0l7­.72233.73997.­.74957...0.1.­.0.123.1034.3j7­......0....1.­........0i71j0i22i3­0.yOthg2InQ7w#scso=_-kBKXpaxIdGjgAb­P7JCoDA61:0

anonym

na kazeťáku najdi sluchátkový výstup, na zvukové kartě ve svém počítači LINE IN vstup (jsou to stejné konektory typu JACK 3,5 mm) propoj je kabelem a na počítači spusť software AUDACITY (zdarma pro všechny OS) a klepni na červené tlačítko pro záznam, spusť kazeťák a … digitalizuješ …

výsledná kvalita ale bude bídná, to ti zaručuji. Z analogové nahrávce na kazetě žádnou úžasnou kvalitu nijak nedostaneš, protože tam zaznamenána není.

mardub4

Děkuji EDISONovi i AUTACEK(auťáč­kovi) za odpověď. Jde mi o to, že vyučuji jógu a čínské cvičení. Nejlepší relaxační hudbu pod moje mluvené slovo mám z hluboké minulost na kazetách. Můj zaměstnavatel má jen nový přehrávač na CD. U svojí hudby neznám bohužel ani autora, ani nemám možná správný název skladeb.Nebyly to totiž kazety originální. Pochopitelně mám jinou relaxační hudbu, kvalitní ale ta na mých starých kazetách byla srdeční záležitost. Tak ještě jednou díky pánové.