jirka F

Jak připravit lososa jestli ho dát v sobotu péct s kůží nebo tu kůži nějak stáhnout?

Nejlepší odpověď
Drap

Můžeš i kůži stáhnout. Já osobně to považuji za barbarství, ta kůže je na tom nejchutnější.

Další odpovědi
marci1

Kůži na filetech nechej, stačí z ní jen ostrým nožem odstranit šupiny. Losos se díky kůži nevysuší a na pánvi se nebude rozpadat. Do rozpáleného oleje vlož lososa kůží dolů a nechej smažit asi 3 minuty. Potom otoč kůží nahoru a dosmaž další 2–3 minuty (podle tloušťky masa). 😄

Ametyst

Rozhodně kůži neodstraňovat. Lososa peču zabaleného v alobalu, trocha oleje pod rybu, a posypat pažitkou a zelenou petrželí. Stačí 15 minut. Obvykle peču nakrájené filety ve tvaru podkovy.

Malvína

Kůži zásadně nesundávám. Vypečená je nej! Lososa smažím na přepustěném másle, přihodím dvě větvičky rozmarýnu a opékám – kůží dolů jako první, cca 3 minuty, otočím a dopékám další dvě. Lehce, opravdu lehce posolit. Naše oblíbené letní jídlo v kombinaci se zeleninovým salátem.