gillan

Jak převést hudbu z LP na CD

Jaké jsou možnosti zálohování hudby z vinylových desek na CD a to pokud možno bez ztráty kvality na zvuku a jak to vychází cenově? Gramofon v souč. době žádný nemám, slyšel jsem o možnosti: gramo s USB do PC, k tomu software a vypálit a nebo přímo z obyčejného gramofonu do recordéru?Ten je ovšem dost drahý.

Nejlepší odpověď
jarčáč

možnostijsou takové, že to možné je.Potřebuješ ale k tomu gramofon, který má při nejmenším výstup pro sluchátka.Tento výstup propojíš se svou zvukovkou v počitači.

Potom potřebuješ nějakej software, krerý ti zvukovou stopu spracuje.Doporučuju adobe audition, protože na ovládání je jednoduchý a přitom je vysoce profesionální.Není však na netu zcela zadarma,ale našel jsem jeden shareware:
http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/mp3_a_au­dio/tvorba/ado­be-audition/?g[hledano]=coo­ledit&g[oz]=1­.5

Ale můžeš použít jakejkoli.Jenom je potřeba v programu zapnout nahrávání in-line.Samotné nahrávání je pak v reálném čase.
Kvalita nahrávky však nebude lepší, než současná kvalita LP, ale pomocí tohoto programu jde i částečně odstranit šum, takže ta kvalita se dá trošku vylepšit.

A jakmile to máš nahraný ve wavu, můžeš to rovnou vypálit, ten program v tom odkaze nahoře to umí taky.Takže k tomu potřebuješ hlavně gramec s výstupem a pak propojovací kabel.

Další odpovědi
alenka901

V ODKAZE JE FIRMA KTERÁ SE NA TO SPECIALIZUJE

Zdroj: http://www.pre­vedeme.cz/audi­o/lp-sp-na-cd.htm

Attack-design

mmusíš natáhnout přes speciální kabely hudbu z grama do pc, pak program předelat formát a znovu vypálit, je to stejné jako vhs na dvd, cenově kabely přijdou na pár stovek a program si stáhneš

22aa

I na převod kazet musíš mít walkman nebo kazeták.

22aa

jen není třeba na převod speciál kabel stačí obyčejné usb na nové modely a starší line in.