svitil

Jak odstranit praskání zvuku při ripování?

Zdravím,

moc vás prosím o pomoc.

Při ripování CDček se mi stává, že na konci délky alba začne praskat zvuk. U některého CDčka je to tak silné, že album, které milujete, je utrpením si ho poslechnout.

Víte, čím by to mohlo být? Co dělám špatně…? Jak mám správně ripovat CDčka?

CDčka nejsou nijak poškozená. Než CDčka vložím do mechaniky, očistím je. Mechaniku jsem vyzkoušel jak v notebooku od Lenovo, tak v USB mechanice. Při ripování používám Windows Media Player i Format Factory.

Někdo by mohl namítnout, že proč si s tím vůbec lámu hlavu, když si alba mohu stáhnout na internetu. Odpověď zní: Ano, jsou na internetu, ale pouze v nižší kvalitě 128 či 192kbps, mp3. Nedají se už nikde koupit, a ani jsem je nikde na bazaru neviděl.

Děkuji za rady.
Svítil.

Nejlepší odpověď
anonym

CD je datové médium, kromě dat obsahuje i tzv kontrolní součty kterými se ověřuje zda jsou data v pořádku nebo jsou chybná. Pokud máš tuto kontrolu chyb aktivní a RIPovací sofware přečte vadný blok dat, zjistí, že není správný a načte jej znovu a znovu a znovu dokud jej nepřečte správně. Pokud ale kontrolu chyb máš vypnutou, pak opakované opravné čtení neprovádí a chyba se v záznamu projeví jako lupnutí.

Další odpovědi
dr.luha

To vypadá, že na to má vliv vysoká rychlost na konci stopy. Zkusit menší rychlost kopírování. Pokud je tam ochrana, tak jedině nahrát do Audacity během běžného přehrávání a uložit. Nejkvalitnější vstup do Audacity je Windows WASAPI, horší je Stereomix.

anonym

a ještě jedna rada pokud ti záleží na kvalitě záznamu tak vůbec neripuj do MP3 viz toto srovnání formátů http://opus-codec.org/com­parison/ … mp3 je zastaralá záležitost, lidé do toho ripují jen ze setrvačnosti prostě proto že prehistorické technologie neumí opustit a drží se jich jako klíšťata přesto že jsou na trhu desítky mnohem vyspělejších formátů (typicky VORBIS/OPUS, který používá Spotify, Youtube i třeba Google Music).