Jirka R

Jak nejlépe kvalitně nahrávat LP z hifi gramofonu na CD, případně do MP3 ?

Mám zájem jak o CD z LP v nejvyšší kvalitě, nový kvalitní hifi gramofon si chci teprve koupit. Ale také bych „elpíčka“ chtěl nahrát v MP3 třeba na flashku nebo nějakým způsobem do mobilu.

Nejlepší odpověď
www

Umí to také Audacity (zdarma).
Je to tuším 5. odkaz (PDF).

Zdroj: www.google.com/m?cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&q=Au­dacity+nahr%C3%A1v%C3%­A1n%C3%AD+z+gra­mofonu

Další odpovědi
misskas

zkus:http://earchiv­.chip.cz/cs/e­archiv/vydani/r-2006/prima-cesta-z-lp-na-cd.html
http://jnp.zi­ve.cz/jak-nahrat-zaznam-z-gramofonove-desky-do-pocitace
po nahravi do pc jde prevest v neru hudba z wavu do mp3 (az 320kbit/s)

Hlada

Nejdřív je potřeba vyřešit připojení gramofonu k PC. Předpokládám, že máte magnetodynamickou přenosku. Je potřeba korekční předzesilovač. Buď samostatný nebo v zesilovači. Signál musí mít kolem 1V, aby vybudil linkový vstup zvukové karty.
Pak je potřeba program k ripování. Je jich víc, kromě Nera se doporučuje často Audacity.