RyuzakiKate

Jak předejít křečím?

Pravidelně se mi stává, že se probouzím a automaticky se začnu protahovat, vtom mi však do lýtka vjede neuvěřitelná křeč, kterou potom ještě musím dlouho vydýchávat a poté mě to bolí ještě dva dny potom. Vždy je to vlastně den potom, co mám ve škole tělocvik nebo hodinu baletu v ZUŠce (2× do týdne – jednou balet, občas i na špičkách, a jednou modernu). Je to dost nepříjemné a byla bych ráda za nějakou radu, jak tomu předejít.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já mám dobrou zkušenost s hořčíkem, používám Magnesium 250 mg v šumivých tabletách, někomu stačí pít minerální vodu Magnezia.

Další odpovědi
www

Ano, dostatek hořčíku ve stravě je důležitý nejen z tohoto důvodu. Pokud nepomohou tablety, pomůže a poradí lékař.

Damiana

Křeče má za následek nejčastěji sport, prochlazení, špatný spánek, plavání ve studené vodě, nedostatek minarálů a soli, sedavé zaměstnání, nevhodná obuv, špatný krevní oběh.
Jejich příčinou můžou být:
·        Žilní problémy (křeče se objevují v teplejších ročních obdobích a vznikají při dlouhém stání nebo sezení)
·        Při namožení svalu sportem (křeč vzniká během nebo po sportovním výkonu a jde o krátkodobou obtíž)
·        Nadmíra kouření a alkoholu
·        Diabetes, arterioskleróza, nezdravé postavení nohou
·        Nerovnováha v těle, způsobena nedostatkem soli, minerálů a vitamínů

Účinná pomoc
·        Dodání hořčíku
Hořčík má pro svaly uvolňující účinek. Působí však pouze v případě, když ho tělo neobsahuje dostatečné množství a jeho nedostatek je příčinou křečí. Nedostatek hořčíku je často způsoben alkoholismem, jednostrannou dietou, fyzickou námahou, či užíváním močopudných prostředků.
·    Další alternativní metody:
Masáž a protažení svalu (při protažení tlačit chodidlo směrem nahoru. Při masáži použít i masážní, uvolňující olej)
Koupel v teplé vodě (použít uvolňující olej nebo sůl)
Chůze po měkkém povrchu (pochopitelně naboso)
Strava bohatá na vitamíny a minerály (vyhýbat se jídlům s vysokým obsahem živočišných tuků)
Relaxace a odpočinek (polevit v tempu a minimalizovat napětí. Dopřát si čas na spánek, relaxaci a přiměřenou pohybovou aktivitu)
Pozor! Náhlá křeč v lýtku může být způsobena trombózou nebo natržením svalu. Zde je nutná lékařská pomoc.

Také doporučuji Magnesii, ale hořčík můžeš doplnit i ve stravě.

Vysoký obsah hořčíku je ve 100g těchto potravin v syrovém stavu:
Kešu oříšky 260 mg (Obsahují také vitamín B1 a B6, které jsou také potřebné pro odolnost nervové soustavy. Energetická hodnota 100g je 2.402kJ)
Vlašské ořechy 169 mg (Energetická hodnota 100 g je 2.686kJ)
Kokosový ořech 32 mg (Energetická hodnota 100 g je 1.480 kJ)
Žito 121 mg (Má nedostatek vápníku, proto je dobré jej kombinovat s mléčnými výrobky.)
Slunečnicová semínka 354 mg
Oves 177 mg
Čočka 107 mg

TominkaFuky

Ten shop sportcode.cz je za mě opravdu super. Já jsem bojovala se s spánkem a jejich produkty mi pomohly hodně. Fakt, pokud jsou potíže, doporučuju koupit tam.

Cizecek.M

No, jako vitamíny ano, ale aby byly vhodné na tvé potíže :) Já třeba magnézko beru, protože docela pravidelně sportuju, takže je to pro mě hodně důležité. Beru ten od sportcode a ten je super teda :)

Vikki.vivi

Koukala jsem se na ten shop. Jaké je to magnézko přesně? A po jaké době jsi pociťovala, že to účinkuje?

GabulkaA

No, já osobně bych to viděla na doplnění vitamínů… O tom jsi neuvažovala? To by ti pomohlo a měla bys po starostech…