Avatar uživatele
school12

Magnesium v tabletách

Udělá mi něco magnesium v tabletách, když jsem si vzala 2?
Je mi 14 skoro.
Doplňuji:
takže když si vezmu ještě 1, nestane se nic?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3678 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RadaBrysova

ne nic se ti nestane taky se mi to stalo zhruba před rokem jestli tě to uklidní :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beri49

Pokud máš málo hořčíku (příznaky: stres, křeče v lýtkách, nemožnost se nadechnout a jiné) tak určitě můžeš brát i víc. Nejlépe při problémech se nechat vyšetřit na neurologii, jestli nemáš tetanii. Při předávkování může nastat průjem, nebo celková slabost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Neudělá ti nic

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anony.M

Při větších dávkách magnesia nastane průjem. Záleží,kolik těch tablet je v příbalovém letáku napsané jako doporučená dávka. Uvidíš…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pro spolehlivé vstřebání Mg nestačí tělu dodávání pouhého hořčíku! Je třeba mít dostatečný příjem Ca s vitamínem E, C a komplex vit. B. Poměr Ca : Mg = 2 : 1.
Odpověď na otázku: nestane se ti nic :).
A pokud máš deficit i ostatních potřebných prvků a vitamínů, ani ti dostatečně tablety nepomohou.
Při větším nedostatku Mg dochází i k srdečním potížím, infarktům a mrtvicím.
Denní dávku Mg dobře pokryjí i 2 poctivé MAKové buchty, je vhodná též hořká čokoláda (nad 75%), lískové ořechy, obilné klíčky, kakao, luštěniny, 3 – 5 neloupaných mandlí denně. atp. V banánech je Ca a Mg v ideálním poměru, ale pro náš jídelníček moc vhodné tyto nedozrálé a následně už jen při přepravě a skladování kazící se plody s plísněmi (ve špičkách = odříznout) nejsou (max. 2 –3 v měsíci, raději jen v zimě).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek