Magnesium v tabletách

Udělá mi něco magnesium v tabletách, když jsem si vzala 2?
Je mi 14 skoro.
Doplňuji:
takže když si vezmu ještě 1, nestane se nic?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

ne nic se ti nestane taky se mi to stalo zhruba před rokem jestli tě to uklidní :)

Další odpovědi:

Pokročilý

Pokud máš málo hořčíku (příznaky: stres, křeče v lýtkách, nemožnost se nadechnout a jiné) tak určitě můžeš brát i víc. Nejlépe při problémech se nechat vyšetřit na neurologii, jestli nemáš tetanii. Při předávkování může nastat průjem, nebo celková slabost.

Zlatý

Neudělá ti nic

Při větších dávkách magnesia nastane průjem. Záleží,kolik těch tablet je v příbalovém letáku napsané jako doporučená dávka. Uvidíš....

Bronzový

Pro spolehlivé vstřebání Mg nestačí tělu dodávání pouhého hořčíku! Je třeba mít dostatečný příjem Ca s vitamínem E, C a komplex vit. B. Poměr Ca : Mg = 2 : 1.
Odpověď na otázku: nestane se ti nic :).
A pokud máš deficit i ostatních potřebných prvků a vitamínů, ani ti dostatečně tablety nepomohou.
Při větším nedostatku Mg dochází i k srdečním potížím, infarktům a mrtvicím.
Denní dávku Mg dobře pokryjí i 2 poctivé MAKové buchty, je vhodná též hořká čokoláda (nad 75%), lískové ořechy, obilné klíčky, kakao, luštěniny, 3 - 5 neloupaných mandlí denně. atp. V banánech je Ca a Mg v ideálním poměru, ale pro náš jídelníček moc vhodné tyto nedozrálé a následně už jen při přepravě a skladování kazící se plody s plísněmi (ve špičkách = odříznout) nejsou (max. 2 -3 v měsíci, raději jen v zimě).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.