Avatar uživatele
Vetinari

Jak správně používat masážní oleje?

Prosím o radu, jak správně používat masážní oleje. Koupila jsem si masážní olej od Saloosu – myslela jsem, že bude mít jinou konzistenci než klasické oleje od této firmy, protože ty klasické se dlouho nevydrží roztírat a rychle se vsakují – bohužel konzistence je stejná. Může olej rozředit s vodou nebo s jinou kapalinou, abych získala trochu „kluzčí“ a déletrvající konzistenci?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, Pájo, MA-SU-KA před 4527 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Rozetřete s dalším olejem…
Odeberte menší množství zakoupeného oleje, přidejte k němu malé množství nového /např. kvalitní slunečnicový, olivový v Bio kvalitě, i v lékárně se dají pořídit kvalitní oleje ;) / a dobře promíchejte, k této směsi pak přidávejte za míchání ten koupený od Saloosu tak dlouho, dokud nebude konzistence taková, jakou potřebujete.
Byla by na to dobrá třecí miska s tloučkem.
http://www.ped­.muni.cz/wchem/sm­/hc/labtech/pa­ges/treci_mis­ka.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Zkusit nahřát – ponořit lahvičku s olejem do misky s teplou vodou nebo navlhčit masírované místo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vetinari

Děkuji Vám za tipy a rady. Nejdříve si to určitě vyzkouším na sobě. Olej zkusím zahřát, když chodím na masáže, tak masérka také používá teplý ojel a jinak pak budu experimentovat s přidáváním olejů.

před 4527 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Olej se zahřívá podle mne jen z důvodu, aby nebyl studený na tělo. Ale mohu se mýlit – nejsem profi masér. Dlouhé a silné zahřívání nemusí být pro olej nebo masážní emulze vždy optimální. Emulze se může „rozpadat“, olej např. olivový může intenzivněji „vonět“. Zmírnit vlivy tepla a zahřívat šetrně se dá na vodní lázni. Čajová svíčka, nad ní miska s vodou a v ní / na ní miska s olejem.

před 4527 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vetinari

No, je to celkem věda. Před chvílí jsem se dočetla, že by se olej neměl zahřívat víc jak na 40 C. Myslela jsem si, že to bude jednodušší 🙂 Navíc, budu mít stížené podmínky hotelového pokoje, takže to musím udělat, co nejjednodušeji. Možná nechám olej olejem a ještě skočím raději pro klasickou emulzi.

před 4527 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Používám ten trik s čajovou svíčkou. Tím způsobem, jaký jsem popsal, 40°C nevyvinete. Zároveň bývá ta svíčka i jediným zdrojem světla, což navozuje pocit bezpečí a intimita zaručena. Dejte pak kdyžtak vědět, jak Vám to dopadlo.

před 4527 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek