Vetinari

Jak správně používat masážní oleje?

Prosím o radu, jak správně používat masážní oleje. Koupila jsem si masážní olej od Saloosu – myslela jsem, že bude mít jinou konzistenci než klasické oleje od této firmy, protože ty klasické se dlouho nevydrží roztírat a rychle se vsakují – bohužel konzistence je stejná. Může olej rozředit s vodou nebo s jinou kapalinou, abych získala trochu „kluzčí“ a déletrvající konzistenci?

Nejlepší odpověď
Pájo

Rozetřete s dalším olejem…
Odeberte menší množství zakoupeného oleje, přidejte k němu malé množství nového /např. kvalitní slunečnicový, olivový v Bio kvalitě, i v lékárně se dají pořídit kvalitní oleje ;) / a dobře promíchejte, k této směsi pak přidávejte za míchání ten koupený od Saloosu tak dlouho, dokud nebude konzistence taková, jakou potřebujete.
Byla by na to dobrá třecí miska s tloučkem.
http://www.ped­.muni.cz/wchem/sm­/hc/labtech/pa­ges/treci_mis­ka.html

Další odpovědi
hanny 2

Zkusit nahřát – ponořit lahvičku s olejem do misky s teplou vodou nebo navlhčit masírované místo.

Vetinari

Děkuji Vám za tipy a rady. Nejdříve si to určitě vyzkouším na sobě. Olej zkusím zahřát, když chodím na masáže, tak masérka také používá teplý ojel a jinak pak budu experimentovat s přidáváním olejů.

Pájo

Olej se zahřívá podle mne jen z důvodu, aby nebyl studený na tělo. Ale mohu se mýlit – nejsem profi masér. Dlouhé a silné zahřívání nemusí být pro olej nebo masážní emulze vždy optimální. Emulze se může „rozpadat“, olej např. olivový může intenzivněji „vonět“. Zmírnit vlivy tepla a zahřívat šetrně se dá na vodní lázni. Čajová svíčka, nad ní miska s vodou a v ní / na ní miska s olejem.

Vetinari

No, je to celkem věda. Před chvílí jsem se dočetla, že by se olej neměl zahřívat víc jak na 40 C. Myslela jsem si, že to bude jednodušší 🙂 Navíc, budu mít stížené podmínky hotelového pokoje, takže to musím udělat, co nejjednodušeji. Možná nechám olej olejem a ještě skočím raději pro klasickou emulzi.

Pájo

Používám ten trik s čajovou svíčkou. Tím způsobem, jaký jsem popsal, 40°C nevyvinete. Zároveň bývá ta svíčka i jediným zdrojem světla, což navozuje pocit bezpečí a intimita zaručena. Dejte pak kdyžtak vědět, jak Vám to dopadlo.